Alanis Morissette - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Alanis Morissette
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Alternative rock, Electronica 
Krajina:
Kanada
Web:
http://www.alanis.com// 

Biografia:

Alanis začínala svoju kariéru ako popová speváčka, neskôr sa zmenila na alternatívnu interprétku. Debutový album s názvom Alanis tvoril akýsi súhrn jej popových, baladických piesní, s prvkami tanečnej hudby. V Kanade zaujala debutom natoľko, že bola nominovaná na cenu najlepšej ženskej umelkyne. V iných krajinách však týmto albumom rozruch nespravila.

Druhý album Now is the Time vydala v roku 1992. Jedinou chybou albumu bola až prílišná podobnosť na jeho predchodcu. Opäť s ním prerazila iba v Kanade.

Vkročiť do sveta šoubiznisu sa jej podarilo s tretím albumom, ktorý niesol názov Jagged Little Pill, a to vďaka singlu You Oughta Know. Úspech albumu potvrdili aj nasledujúce single Hand in my Pocket či All Really Want.

V roku 1996 bola nominovaná na cenu Grammy. Onedlho nato vypustila z albumu štvrtý, dá sa povedať najúspešnejší singel celej jej kariéry – Ironic.

Ďalší album vydala v roku 1998, niesol názov Supposed Former Infatuation Junkie. Obsahoval 17 skladieb, ktoré ale Alanis nepriniesli taký úspech, ako skladby z predošlého albumu. Album bol príliš depresívny, čo kritika neprijala kladne.

Na ďalší album si bolo treba pár rokov počkať. Vyšiel totiž až v roku 2002. Under Rug Swept ju vrátil medzi uznávané a úspešné speváčky. Hitmi albumu sa stali skladby Hands Clean a 21 Things I Want In Lover.

V roku 2004 vyšiel album So-Called Chaos. Obsahoval veselšie piesne. Predalo sa z neho „len“ 500 000 kusov kópií, stal sa teda jej najmenej predávaným albumom.
7. marca 2008 si speváčka prevzala cenu za celeživotné dielo, čím bola uvedená do Siene slávy kanadského hudobného priemyslu.

V roku 2008 vydala speváčka svoj ďalší rádový album. Nesie názov Flavors Of Entanglement. Jeho predzvesťou bol pilotný single Underneath. Album je v znamení moderného elektronického zvuku.Ďalším hitom z tohto albumu bol singel Not as We, pomalá pieseň v klavírnom podaní, vďaka čomu vynikol speváčkin hlas.

22. mája 2010 sa vydala za rappera Soujaeye. Na rok 2012 si pripravila vydanie ôsmeho štúdiového albumu Havoc and Bright Lights. Prvým singlom albumu je pieseň Guardian, pričom je však známy aj tracklist tohto albumu, ktorý má podľa posledných vyjadrení speváčky vyjsť v Auguste spomínaného roku a bude sa na ňom nachádzať dvanásť piesní.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu