Alicia Keys - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Alicia Keys
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, R&B, Soul 
Krajina:
USA
Web:
http://www.aliciakeys.com// 

Biografia:

Prvý album tejto americkej R&B speváčky, klaviristky, a skladateľky vyšiel v roku 2001.
Dostal názov Songs in A Minor a priniesol jej možno až nečakané úspechy. Celosvetovo sa z neho totiž predalo viac ako 12 miliónov kusov. V USA sa stala najpredávanejším nováčikom za rok 2001. Alicia dokázala na tomto albume spojiť soul 70-tych rokov s hiphopovými prvkami.

Pilotný singel Fallin sa 6-krát umiestnil na prvom mieste hitparády Billboard Hot 100. V roku 2002 získala cenu Grammy v kategórii skladba roka, a to za už spomínanú skladbu Fallin.

O rok nato vydala svoj druhý album The Diary Of Alicia Keys. Doposiaľ sa z neho predalo 9 miliónov kópií. Obsahuje single You Don´t Know My Name, If I Ain´t Got You, Karma a Diary. Alicia sa stala najpredávanejšou R&B umelkyňou roku 2004.

Na cenách Grammy MTV v roku 2005 získala cenu za najlepší R&B album, najlepší spevácky výkon, najlepšia R&B skladba, najlepší spevácky výkon dua alebo skupiny za pieseň My Boo, ktorú naspievala s Usherom.

Ďalší album As I Am vyšiel v roku 2007. Pilotným singlom sa stala pieseň No One, ktorá sa okamžite umiestnila na prvom mieste rebríčka Billboard Hot 100. Takisto album sa ocitol na prvej priečke predajnosti nielen v USA ale aj v iných krajinách. Alicia zaň získala tri Grammy awards.

V decembri 2009 vyšiel jej štvrtý štúdiový album Element of Freedom, ktorý je zatiaľ posledným.

V roku 2010 sa zasnúbila a oznámila tehotenstvo, svojho prvého syna porodila v oktobri toho istého roka.

Momentálne chystá piaty album.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu