AMO - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
AMO
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rap, Dancehall 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.amo24hodin.sk// 
Zoznam členov:

Moe
Opak
DJ Viktor Hazard 

Biografia:

AMO je momentálne jediná hudobná skupina na slovenskej scéne, ktoré hrá rap, reggae a dancehall a snaží sa prepájať tieto navzájom si blízke žánre a to so živou kapelou. Už od roku 2003 ako “AMO” majú chalani za sebou obrovské množstvo živých vystúpení, spoluprác, televíznych a rádiových účinkovaní doma aj v zahraničí ( Koncerty: Česká rep., Rakúsko, Anglicko… )

Chalani navštívili Jamajku (2007), kde natočili klip v štúdiu (TellStudio) s miestnym spevákom Pad Anthonym. Ich singel k pripravovanému albumu “EX” bol použitý v hre All Points Bulletin od spoločnosti Realtime Worlds popri menách ako 50Cent či Rihanna. Exkluzívne pre Slávik 2010 úspešne zostavili Megamix pozostávajúci z ich tvorby a viacerých slovenských hitov a taktiež vyrobili hokejovú hymnu 2011 exkluzívne pre Rádio Expres – Za náš tým. V roku 2011 ich letný singel Spolu zaznamenal značný úspech a bol rotovaný vo viacerých rádiách.

AMO v roku 2011 vydalo v poradí tretí album “Positive” a vo svojej tvorbe sa posúva ďalej. Aktívne hráva so živou kapelou, priberá zvukového “mága” Petra Paulena ako svojho zvukového inžiniéra a posúva latku opäť vyššie. AMO je známe svojimi kvalitnými živými vystúpeniami o čom svedčia aj 2 nominácie na cenu Musiq1 Award Live hudobnej televízie Musiq1, či nominácie v ankete RADIO HEAD AWARDS 2011 (Album roka, Singel roka a Koncertná kapela roka), Slávik 2011 (Skupina roka) a iných.

V roku 2012 mieni kapela aktívne koncertovať, o čom svedčí už i naprataný diár s dátumami ich hudobných akcií.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu