Anita Soul - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Anita Soul
Roky činnosti:
2005-súčasnosť
Žánre:
Pop, Jazz, R&B, Classic R&B, Soul, Soul jazz 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://anitasoul.com// 

Biografia:

Anita Soul, vlastným menom Anita Bertóková, sa narodila v Bratislave, kde vyštudovala hudobno-dramatický odbor na konzervatóriu. Speváčka, ktorá miluje R&B a soul, je známa najmä z účinkovania v televíznych programoch ako napríklad Bailando, Hit storočia a pod.

Do povedomia ľudí sa dostala i vzťahom so spevákom Marcelom Palonderom, s ktorým v rokoch 2005-2010 pôsobila v skupine Deep 'n Space. V rámci tejto skupiny si v roku 2006 vyskúšala predskakovanie svetovej megahviezde Black Eyed Peas na ich koncerte v Bratislave.

Účinkovala tiež v muzikáloch Cigáni idú do neba a Hamlet, objavila sa aj v úspešnej benefičnej muzikálovej show Thank You, Michael Jackson. Objavila sa aj na finále Elite Model Look Czech Benefashion 2009, na podujatí Miss Slovensko 2011 a Face Of The Year 2011.

Po rozpade Deep 'n Space sa členovia tejto skupiny podieľali aj na príprave debutového albumu Anity Soul, ktorý vydala na jeseň 2009. Niesol jej meno a fanúšikovia na ňom našli zmes rôznych žánrov od funku a soulu až po súčasný tanečný pop. Medzi baladami na albume vynikol duet Láska, ktorý na svoj album nahrala spolu s autorom tejto legendárnej piesne Marcelom Palonderom.

Svoj druhý album s názvom Part 2 Anita nahrala s americkým hudobníkom a producentom Robertom Glasperom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu