Apocalyptica - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Apocalyptica
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Heavy metal, Melodic metal, Symphonic metal, Klasická hudba 
Krajina:
Fínsko
Web:
http://www.apocalyptica.com/ 

Biografia:

Fínsku skupinu Apocalyptica založili v roku 1993 Eicca Toppinen, Paavo Lotjonen, Max Lilja a Antero Maninen. Posledných dvoch členov neskôr nahradili Perttu Kivilaasko a Mikko Siren.

Kapela si už na začiatku svojej kariéry zvolila zaujímavú cestu. Originálne spojili metal s klasickou hudbou. Prvý album dosiahol nečakaný úspech – milión predaných nosičov po celom svete. Dostal názov Plays Metallica by Four Cellos, keďže obsahoval coververzie skladieb tejto kapely. Na pultoch sa objavil v roku 1996.

Druhý album Inquisition Symphony vydali v roku 1998. Album obsahoval coververzie, no objavili sa aj prvé tri vlastné skladby.

Po vydaní tretieho albumu Cult, ktorý vyšiel v roku 2000, sa kapela rozhodla, že začne tvoriť vlastné skladby, v ktorých ukážu svoj vlastný štýl.
Štvrtý album Reflection z roku 2003 sa už niesol v pôvodných skladbách.

Až piaty album s jednoduchým názvom Apocalyptica sa však stal absolútne najsilnejším albumom kapely, k čomu dopomohli aj hostia ako Ville Valo či Lauri Ylönen.

V roku 2007 vydala Apocalyptica zatiaľ svoj posledný album po názvom Worlds Collide. Album je plný rockových skladieb, ktoré v sebe ukrývajú nespočetné množstvo príbehov a nových inšpirácií.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu