Argema - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Argema
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Česká republika

Biografia:

Českú kapelu Argema založil v roku 1982 Jozef Pavka. V roku 1984 sa začala skupina presadzovať a stávala sa populárnou najmä na Morave a to už svojim vlastným repertoárom. Tvorba Argemy začala prekážať vtedajšiemu komunistickému režimu, čo ich prinútilo prihlásiť sa na súťaž Politická píseň Sokolov, na ktorej vyhrali jednu z hlavných cien.

V roku 1988 vydali svoju prvú LP, ktorá však krátko po vydaní bola zakázaná. Túto situáciu neuniesol spevák kapely, ktorý následne zo zostavy odišiel.
Táto skutočnosť donútila Josefa Pavka poskladať novú zostavu, ktorá sa rozhodla upustiť od pôvodného metalového štýlu a prikloniť sa skôr k popu.

Debutový album uzrel svetlo sveta v roku 1993. V tom čase bola popularita kapely tak vysoká, že na krst albumu prišlo vyše 7 tisíc fanúšikov.

O dva roky neskôr zasiahla členov kapely nečakaná udalosť. Počas jedného z množstva vystúpení, ktoré skupina absolvovala zomrel priamo na pódiu gitarista Bohdan Furchu. Vyzeralo to na ukončenie existencie, avšak práve kvôli pamiatke na Bohdana sa vzchopili a tvorili ďalej.

Zaujímavý album natočili v roku 2000. Na jeho nahrávaní sa totiž podieľali všetci dovtedajší speváci, ktorí v kapele pôsobili. Album vyšiel pod názvom Pomaláče 3 s podtitulom Poprvé. V takejto zostave natočili aj videoklip, ktorý získal cenu časopisu Bigbít za najväčšie prekvapenie roku.

Ďalšou zaujímavosťou a zároveň splneným snom bol prvý unplugged album Láska na jednu noc. Za mikrofón sa postavil nový spevák Jarda Plšek.

Zatiaľ posledný štúdiový album vydala skupina v roku 2007. Vyšiel pod názvom Čas se zbláznil a to pri príležitosti 25. výročia od založenia kapely.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu