Arzén - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Arzén
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.arzen.sk/ 
Zoznam členov:

Jaro Gažo, spev
Paľo Cabadaj, gitara, spev
Igor Klein, gitara
Jano Heintich, bicie
Miro Fedor, basa 

Biografia:

Terchovská rocková kapela Arzén pôsobí na slovenskej hudobnej scéne už od polovice 80. rokov. Členovia skupiny si vždy razili cestu hudobným šoubiznisom svojou typicky rockovou hudbou a to aj napriek tomu, že tento štýl nie je na Slovensku komerčne najúspešnejším.

Počas dlhých rokov pôsobenia hudobné smerovanie kapely ešte výraznejšie skĺzlo z komerčných vôd, nakoľko sa v skladbách Arzénu začali cím ďalej tým viac prejavovať prvky terchovskej folkovej hudby.

Zaujímavosťou je i to, že svoje prvé radové CD vydala kapela až pri príležitosti 15. výročia vzniku. Vyšlo teda v roku 1998.
Na ďalšie zaujímavé CD nebolo treba dlho čakať, vyšlo po štandardnej dvojročnej pauze. Album Ešte raz je oproti rockovému debutu omnoho citlivejším albumom. Obsahuje totiž terchovské ľudové piesne a neznáme slovenské básne v podaní Arzénu.

Najnovší album S tebou či bez teba uzrel svetlo sveta v roku 2008. Nie je prekvapením, že v sebe opäť spája prvky rocku a folklóru, nakoľko je pre kapelu typické, kráčať si vlastnou, rokmi overenou nekomerčnou cestou.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu