Atomic Kitten - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Atomic Kitten
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.atomickitten.co.uk// 
Zoznam členov:

Natasha Hamilton
Liz McClarnon
Jenny Frost 

Biografia:

Atomic Kitten je anglická dievčenská popová skupina založená v roku 1997 s pôvodným názvom Honeyhead, neskôr Automatic Kittens, z ktorého vznikol dnešný názov.

Svoj debutový singel Right Now vydali v decembri roku 1999. Ten sa okamžite dostal do britskej top 10. Na jar nasledujúceho roku nasledovalo vydanie ich debutového albumu s rovnomenným názvom Right Now. Samotný album už od počiatku nedosahoval príliš veľký úspech, no všetko sa zmenilo vydaním singlov Whole Again a neskôr prespievaného hitu z 80. rokov Eternal Flame, ktoré sa dostali na prvé miesta európskych hitparád. V oboch prípadoch dievčatá využili svoj sladký hlas s nevinným podtónom, aby ako trio podali jednoduché chytľavé texty o láske.

Naväzujúc na dosiahnutý úspech, nahrali dievčatá svoj druhý album Feels So Good, ktorým hudobne pokračovali v doterajšom štýle. Pochádzajú z neho hity ako It's Ok!, alebo prespievaný hit zo 60. rokoch The Tide Is High.
Aj napriek tehotenstvu jednej zo speváčok Natashy, skupina dokončila svoje svetové turné.

V novembri 2003 dievčatá vydali svoj tretí štúdiový album s názvom Ladies Night, na ktorom sa okrem spolupráce s doterajšími textármi a skladateľmi, podieľali aj ony samotné. Z albumu vzišli hity ako If You Come to Me, alebo Someone Like Me.
Po vydaní albumu nasledovalo ďalšie celosvetové turné, po ktorého skončení dievčatá vyhlásili rozpad kapely.

Skupina sa však aj napriek tomu znova stretla na pódiu nasledujúce roky na mnohých benefičných a charitatívnych akciách.
Comeback nastal začiatkom roku 2008, kedy vydali singel Anyone Who Had A Heart. Song sa však moc neuchytil a tak sa dievčatá rozhodli venovať svojim sólovým projektom.

Natasha Hamilton vydá singel Round and Round na konci roku 2008.
Liz McClarnon má za sebou už niekoľko sólových hitov a koncom roku 2008 by mal vyjsť jej sólový debutový album.
Jenny Frost vydá taktiež koncom roku 2008 svoj sólový singel Bad Girl.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu