Avril Lavigne - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Avril Lavigne
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Punk rock, Pop punk 
Krajina:
Kanada
Web:
http://www.avrillavigne.com// 

Biografia:

Avril začínala zo spevom v kostole, kde si ju všimli hľadači talentov. Ako 16 ročná začala pracovať na svojom debutovom albume. Vyšiel pod názvom Let Go.

Úspech dosiahla hneď prvým singlom z neho, a to skladbou Complicated, ktorý jej priniesol titul punková princezná.
Nasledoval úspešný singel Sk8er Boi, ktorý mal tiež zásluhu na vysokej predajnosti albumu. Počet kópií sa vyšplhal na číslo 14 miliónov.

V máji roku 2004 vyšiel druhý album Under My Skin. Bol vyzretejší a viac osobný. Na tvorbe piesní sa tentokrát podieľala aj samotná Avril. Obsahoval hity ako My Happy Ending, Nobody´s Home, Don´t Tell Me.

The Best Damn Thing je názov tretieho albumu Avril. Vyšiel v roku 2007, na jeho príchod upozornil pilotný singel Girlfriend. Druhým, vyzretejším singlom sa stala pieseň When You´re Gone.

Z albumov tejto mladej Kanaďanky je cítiť jej vnútorný, postupný vývin z ukričaného pojašeného dievčatka na citlivú mladú ženu. Možno aj práve preto jej patrí miesto v desiatku najvplyvnejších Kanaďanov v Hollywoode. Jej najobľúbenejším jedlom je pizza s olivami, avšak moc často ju neje, pretože nieje dobrá pre jej hlas. Na ľavom zápästí ma vytetovanú malú hviezdičku a na pravom ružové srdce s písmenom D.

V roku 2011 vydala jemnejší album Goodbye Lullaby a ten by mal mať nasledovníka už v roku 2012

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu