B.A.V. - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako huzva.

Názov interpreta:
B.A.V.
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Rock, Blues, Jazz, Soul, Funk 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Zoznam členov:

Eva Pšenková (vokály)
Katka Ščevlíková (vokály)
Peter Zajaček (gitara, vokály)
Peter Áč (basgitara, vokály)
Gábor Tokár (bicie)
Milan Olšiak (kláves) 

Biografia:

Kapela B.A.V. je zložená z hráčov, ktorí doteraz pôsobili v rôznych kapelách zastrešených pod Umeleckou agentúrou AFM (All For Music).
V súčasnej dobe sú štúdiovými a koncertnými hráčmi, ktorí v zoskupení B.A.V. pracujú na projektoch a koncertných programoch rôznych interpretov, v súčasnosti prioritne so speváčkami Evou Pšenkovou a Katkou Ščevlíkovou.

Eva Pšenková (vokály)
-------------------------------------------------------------------
Mladá speváčka, s neprepočuteľným hlasom, ktorý prenikne do srdca každého. Buď si ho zamilujete...alebo máte iný vkus :D. Ale to nemení nič na fakte, že táto mladá žena to s mikrofónom naozaj ‘umí’.
História Evičkinej kariéry, ako speváčky siaha niekoľko rokov dozadu, keď ako 15-ročná vstúpila pod "krídla" známeho slovenského hlasového pedagóga J. Žiga, pôvodne ako nádejný autorský talent. Až potom vyšlo najavo, že by z nej mohlo byť aj niečo viac ako autorka. Svoje prvé hudobné skúsenosti, čo sa účinkovania v kapele týka, začala Eva rozvíjať v dievčenskom zložení s názvom „Hot Stuff“. Spevácky veľmi rýchlo napredovala, pôsobila ako vokalistka v kapele Barbary Šulíkovej, a takisto svojimi vokálmi podporila na Eurovízii ’09 slovenskú divu chansonu - Andreu Zimányiovú. Ako sólová speváčka zatiaľ najdlhšie zotrvala v kapele Rockage (skoro 2 roky), pričom už tu spolupracovala s Peťom Zajačkom (gitara) a Peťom Áčom (basa) - takisto členmi B.A.V. - a taktiež sólovým gitaristom Mirom Bitomským, ktorý sa neskôr presadil ako gitarista v kapele Mira Šmajdu (Rosemaid). Evička sa takisto venuje komponovaniu vlastných vecí, napísala už nejednu pesničku. K jej vzorom patria speváčky ako Christina Aguilera, Aretha Franklin, Joss Stone, Pink, Lauryn Hill. Kapela B.A.V. síce ešte len rozbieha vlastnú tvorbu, ale máte sa určite na čo tešiť, Pšenková má ozaj talent.


Katka Ščevlíková (vokály)
-------------------------------------------------------------------
Katka Ščevlíková, alebo Käč, ako sa rada necháva nazývať má v hrdle zahrnuté snáď všetky drahé kovy, na ktoré si spomeniete :). Jej atypický hlas a úprimný, prirodzený prejav vás zaujme od prvého momentu a núti vás počúvať až do konca :).
K hudbe mala blízko odmalička, v rodine Ščevlíkovcov sa vždy veľa spievalo. Postupne sa oťukávala v speve pred ľuďmi na všeliakých školských akciách, v 14tich sa naučila hrať na gitare a zrazu boli na svete aj prvé vlastné pesničky. Komponovanie Käč ostalo dodnes a pár vlastných piesní prezentuje spolu s kapelou Without Strings, do ktorej sa dostala ku koncu leta 2008. Gitarista Tomáš Sobocký predstavil mladý talent hlasovému pedagógovi Jarovi Žigovi, ktorý začal okamžite s Käč spolupracovať a kapela Without Strings sa úspešne rozbehla. Momentálne spolu s Evičkou Pšenkovou a ďalšími talentovanými ľudmi rozbehli projekt pod názvom B.A.V., v ktorom sa s Evkou perfektne dopĺňajú. Každá so svojím špecifickým sfarbením hlasu robia piesne zaujímavé a plné života :).
Čo sa týka Katkiných vzorov a obľúbenej hudby, má názor jasný: "Rôznych hudobníkov, či interpretov nepovažujem za svoje vzory, ale skôr za zdroj inšpirácie. Neuznávam kopírovanie a imitovanie niekoho iného, som za originalitu. To je pre mňa dôležité, líšiť sa :). Hudbu ktorú počúvam? Laura Marling, Norah Jones, Regina Spektor, Die Happy, Sergio Mendez, Karrin Allyson, Ella Fitzgerald, Damien Rice, Anouk, Cranberries, Janis Joplin, Lauryn Hill...i could go on :)." Čo sa týka hudobných štýlov ktoré rada spieva, žiadne mantinely si nedáva. Dúfa, že sa jej raz podarí zabrdnúť do jazzu...


Peter Zajaček (gitara, vokály)
-------------------------------------------------------------------
Hudba v génoch? Takto nejak by sa to dalo zhrnúť v prípade Peťa Zajačka, gitaristu B.A.V. Z rodiny, do ktorej sa narodil totiž vyšlo už nemálo skvelých hudobníkov. Orchester Pavla Zajačka - Peťov strýko, Marián Zajaček (profesor bicích na Konzervatóriu) - Peťov strýko. Kapela Za-ja-ce – ďalšia polka Peťových strýkov + Peťov otec – na gitaru, ako inak. :). S takýmto zázemín sa dá začínať, čo vy na to? A naozaj, z Peťa sa stal jeden špičkový gitarista. Keďže je s hudbou v kontake odmalička, začiatky jeho hudobnej kariéry sú ťažko určiteľné. Snáď možno ako začiatky toho pravého muzcírovania a koncerovania označiť už vyššie spomenutú kapelu Rockage, kde po boku basáka Peťa Áča a speváčky Evky Pšenkovej rozvíjal svojé gitarové schopnosti na skvelých starých i moderných rockových skladbách. Istý čas dokonca bubnoval aj v kapele Without Strings. Dá sa povedať, že je taký mini-multiinštrumentalista. Inšpirácia a obdiv? Beatles, Hendrix, B.B. King,...Nevyhýba sa žiadnemu hudobnému štýlu, ale čo ho baví najviac - funk, rock, jazz, elektro.

Peter Áč (basgitara, vokály)
-------------------------------------------------------------------
Tento mladý sympatický človek má jedno obrovské šťastie. A to, že dostal dar priamo tam zhora - v podobe uší. Uší, ktoré začujú akýkoľvek zlý ton, nepresnosť, či sebemenšiu chybičku. Samozrejme, že sa mu to ako basákovi sakra hodí, rytmika je náročná vec. Keď ju však máte v malíčku, ako Peťo, ide to ako po masle. Svoj presný sluch takisto využíva pri svojej profesii – pracuje totiž ako zvukár v Slovenskom Rozhlase, podiela sa pri nahrávaní a mixovaní rôznych kapiel, výrobe a strihu hudobno-slovných relácií, live ozvučovaní...Čo sa týka hry na basu, venuje sa jej už zopár rokov, pričom sa k nej dostal cez bicie, na ktoré hráva jeho brat. Takisto ako Peťo Zajaček a Evička Pšenková pôsobil v kapele Rockage, kde sa postupne vyšvihol na bravúrneho hráča. To sa odzrkadlilo aj na jeho ponukách na spoluprácu, účinkoval v Pop-jazz Bande Barbory Šulíkovej, a taktiež na mnohých koncertoch sprevádzal speváka Mira Šmajdu. Muzika ho baví a nemá žiaden vyhradený hudobný štýl, či kapelu, vypočuje si všetko od jazzu, bluesu, cez rock, pop, až hardrock. No pár mien predsa prezradil: George Benson, Joss Stone, Randz Crawford, Paul Jackson, Robbie Williams či Pink. Inšpirácia a motivácia by Marcus Miller.

Gábor Tokár (bicie)
-------------------------------------------------------------------
Prvý krát sadol za bicie v sedemnástich so skromnou informáciou “Pravá ruka hajtka, ľavá rytmičák“ a odbúchal Nirvanu - Smells Like Teen Spirit. Znelo mu to. Odvtedy sa učí výlučne sám, a vypracoval sa na kvalitného bubenníka, ktorý je otvorený všetkému. Nikto ho nikdy nezakockovával, a ako on sám vraví „Život je príliš krátky, aby sme okúsili a spoznali všetko, preto sa aspoň snažme vyskúšať čo najviac. Ani život nie je iba biela a čierna, detto platí o hudbe.“ Gábor sa ako 18 ročný dostal do jednej rockovej kapely v jeho rodnom meste - Komárne, kde sa za 5 rokov bubnovania tvrdej hudby postupne vyhral a časom zisťoval, že to nie je iba o ‘pravej na hajtke a ľavej na rytmičáku’. Neskôr sa dostal sa do štádia, že by sa hudbou chcel zaoberať už vážnejšie a zamieril na západ, smer BA. Tu začal v podstate od nuly, oslovil Jaroslava Žiga, ako známeho slovenského producenta a už to išlo. Začal hrávať s kapelou Barbory Šulíkovej, taktiež sa vďaka svojim schopnostiam dostal do kapely Mira Šmajdu. Mal tu česť zabubnovať si aj so skvelým gitaristom a spevákom Vadimom Bušovským. Čo sa týka jeho hudobného vkusu: „Každý hudobný štýl má svojich vynikajúcich predstaviteľov.”, hovorí Gábor. Začínal s punkovými kapelami ako Konflikt, Aurora, oslovil ho aj rock – Rammstein, Guano Apes, Exploited, či Bad Religion. V 19tich si začal rozširovať obzor, vivat VIVA Zwei. Prišiel jazz, Miles Davis, Dave Brubeck, zložitejšie veci ako Tool, The Mars Volta, Yes, či elektronické veci ako Bonobo, Koop alebo Venetian Snares, aktuálne fičí na Tim Exile. Skrátka, ako Gábor vraví, “Každý deň niečo nové.“

Milan Olšiak (kláves)
-------------------------------------------------------------------
Hudbe sa venuje od svojich 9 rokov. Navštevoval základnú umeleckú školu v Hriňovej, neskôr v Detve. V ZUŠke sa stretol s prvými verejnými vystúpeniami, ako aj občasnými súťažami. Po základnej škole pokračoval v hudobnom štúdiu na Konzervatóriu J.L.Bellu v Banskej Bystrici, kde sa počas 6 rokov dennodenne stretával s hudbou, hlavne klasickou. Koncertoval na konzervatóriu, ako hosť pri výročiach v zuškách, štúdium ukončil absolventským koncertom, kde zazneli skladby Bacha, Chopina, Rachmaninova, taktiež jeho vlastná skladba, ktorú s úspechom uviedol aj na koncerte v Maďarsku. Po ukončení strednej školy v Banskej Bystrici sa rozhodol zmeniť prostredie a v štúdiu pokračuje doteraz na VŠMU v Bratislave, v odbore kompozícia. Popri tom sa venuje aj korepetíciam popových piesní u Jaroslava Žiga. Okrem klasickej hudby začal na strednej škole počúvať aj iné hudobné žánre, hlavne rock. V 16 rokoch sa dostal k nahrávke skupiny Queen. Tá hudba mu učarovala od prvého počutia. Freddieho Mercuryho ovplyvnenie operou, áriami, zbormi plus Brianova Mayova gitarová hra, ktorá nevychádzala z bluesu ako u väčšiny ostatných gitaristov v tej dobre. Medzi jeho ďalšie hudobné vzory patria skupiny Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, klávesáci Jon Lord z Deep Purple, Rick Wakemann, Keith Jarrett, Jan Hammer. V blízkej budúcnosti sa chce venovať vlastnej tvorbe a snažiť sa o úspešné prezentovanie svojich nápadov a predstáv.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu