B. B. King - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
B. B. King
Roky činnosti:
40's,50's,60's,70's,80's,90's,00's
Žánre:
Jazz, R&B 
Krajina:
USA
Web:
http://www.bbking.com/ 

Biografia:

B. B. King je americký bluesový skladateľ, spevák a gitarista. Je zaraďovaný medzi najlepších bluesových umelcov všetkých čias. Svoje prvé skladby nahrával v roku 1947.
V 50. rokoch patril medzi najuznávanejších hudobníkov R´n´B a bluesu. Z tohto obdobia má hudobník na svojom konte hity ako Please Love Me, You Know I Love You, či Sweet Little Angel. V tom období sa preslávil svojim prvým hitom a jedným z jeho najúspešnejších singlov v tom obdobá THE THREE 'O CLOCK BLUES, ktorá doslova cez noc obletela celý svet.

V oblasti R´n´B sa B. B. King dočkal najväčšieho úspechu v roku 1969, kedy spravil remake skladby The Thrill Is Gone, pôvodne od Raya Hawkinsa. Bola to prvá skladba v Kingovom podaní, ktorá sa úspešne umiestnila aj v rebríčku popových skladieb.

Nasledujúce obdobie 50. až 80. rokov bolo pre B. B. Kinga tvorivé, čo sa prejavilo najmä množstvom singlov v R´n´B hitparádach.

V roku 2000 nahral spolu s jeho dlhoročným kamarátom Ericom Claptonom album "Riding With The King" vďaka ktorému oslovil ďalšiu generáciu a znovu povstal do popredia bluesovej scény vo svete.

V máji roku 2006 odštartoval B. B. King svoje rozlúčkové turné po Európe a Británii a to vo veku osemdesiat rokov.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu