B-complex - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako b-complex.

Názov interpreta:
B-complex
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Drum&bass 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://myspace.com/bcomplexdnb/ 
Zoznam členov:

Matúš Lenický 

Biografia:

Pod menom B-complex sa ukrýva jeden z najväčších talentov na Slovenskej elektronickej scéne, 25 ročný študent VŠMU Matúš Lenický. Hudbe sa začal venovať ako 12 ročný, postupne si prešiel niekoľkými štýlmi až nakoniec zakotvil pri Drum&Bass. Rýchle bicie, mohutné basy a dôraz na melódie, to sú hlavné elementy Maťovej tvorby. Do nových šiat oblieka aj známe slovenské hity, remixoval napríklad Horkýže Slíže, Beatu Dubasovú, Hanu Hegerovú alebo Laca Lučeniča. Spolupráca s Lacom vyvrcholila dvoma B-complexovými remixami na jeho ostatnom albume XLL. Spolupracuje taktiež zo zahraničnými speváčkami, estónkou BadGirl a kanadskou speváčkou djkou a producentkou Ill-Eshou, s ktorou majú spoločný projekt Ill-Complex.

Prioritou je však vlastná tvorba, ktorá si získava uznanie po celom dnb svete. Rýchlo sa zaradil medzi česko-slovenskú špičku, jeho skladby sa objavili na kompiláciách Remark The Silence, Bassground, Back in my mind, Playback.
Skladby mu vyšli napríklad na belgickom Future Sickness, americkom Force Recordings alebo britskom Vibez. Najväčším Matúšovým ale aj celoslovenským úspechom je však vydanie skladby Beautiful Lies na slávnom vydavateľstve Hospital Records, ktorý vlastní Tony Coleman známy aj ako London Electricity, label, ktorý pre svetovú scénu objavil Djov ako High Contrast, Logistics, Mistabishi.

Maťova Djská kariéra začala v Bratislavskom U-clube (súčasný subclub), šancu zlepšovať sa mu dal DJ X2um keď mu ponúkol rezidentúru v novozámockom CCX. Momentálne hráva po celom Slovensku ale i v Čechách a v Poľsku. Spolu s djmi Insom, Tasunom, Verbalom a X2umom majú spoločnú crew 300H (Hrmených). V Bratislave organizujú párty Hromozvod a chystajú aj živé spoločné vystúpenia. Vypočuť si jeho tvorbu možno na adrese http://myspace.com/bcomplexdnb ale skladba Beautiful Lies sa objavuje aj v éteri rádia FM a určite nebude posledná.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu