Bad Company - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Bad Company
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.badcompany.com/ 
Zoznam členov:

Paul Rodgers, spev
Mick Ralphs, gitara, klávesy
Simon Kirke, bicie, perkusie
Lynn Sorensen, basa
Howard Leese, gitara 

Biografia:

Bad Company je meno bývalej anglickej blues rockovej skupiny, ktorá vznikla v roku 1973. Zakladajúcimi členmi boli Paul Rodgers, Simon Kirke, Mick Ralphs a Boz Burrell.
V tejto zostave však kapela nepôsobila počas celej svojej kariéry. Práve naopak, zostava sa niekoľkokrát zmenila.

Úspešne debutovať sa kapele podarilo v roku 1974 albumom s rovnomenným názvom kapely, teda Bad Company. Z albumu zároveň pochádza aj singel s rovnomenným názvom, ktorý je vôbec prvý hit kapely.

Avšak prvý album, ktorý bol ocenený platinovou platňou bol tretí album Run With the Pack. Album obsahoval hit Young Blood, ktorý debutoval na 20. mieste anglickej hitparády popových hitov.

Posledným albumom pred rozchodom kapely bol album s názvom Rough Diamonds, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1982. Album sa stal najhoršie predávaným zo všetkých albumo skupiny. V tom istom roku sa Bad Company na šesť rokov rozišli.
V roku 1986 sa dali znova dokopy avšak lídra Paula Rodgersa za mikrofónom nahradil Brian Howe. Rodgers bol v tom čase členom svojej novej formácie The Firm. S novým spevákom vydali comebackový albu, Fame and Fortune, ktorý sa niesol v štýle 80. rokov.

Spevák Brian Howe sa poslednýkrát objavil na albume Here Comes Trouble, ktorý vyšiel v roku 1992. V roku 1994 z kapely odišiel. Nahradil ho Robert Hart, s ktorým kapela nahral komerčne megaúspešný album Stories Told and Untold. Album pozostával zo siedmych novonahraných a novonaspievaných skladieb a zo siedmych nových skladieb.

Hart si však rolu speváka v kapele užíval len do rolu 1997. Od roku 1998 sa totiž za mikrofón znova postavil Paul Rodgers. Spolu s ním vydala skupina v roku 1999 kompiláciu najväčších hitov, ktorá okrem znovuvydaných skladieb obsahovala aj štyri nové skladby.
Po tomto albume sa Rodgers znovu vydal na sólo dráhu.

Kapela však pokračovala a tak v roku 2005 uzrelo svetlo sveta DVD nazvané Inside Bad Company 1974 – 1982. V tom istom roku koncertoval Paul Rodgers s kapelou Queen, s ktorou vydal spoločný album a zároveň aj DVD nosič Return of the Champions obsahujúci skladby oboch kapiel, teda Bad Company aj Queen.

Zatiaľ posledným počinom kapely je live album Live in Albuquerque 1976, ktorý bol vydaný v roku 2006. O dva roky neskôr kapela vyhlásila, že spolu opäť vystúpia v pôvodnej zostava, žiaľ bez Boza Burrella, ktorý v roku 2006 zomrel.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu