Bad Religion - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Bad Religion
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Punk rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.bedreligion.com/ 
Zoznam členov:

Greg Graffin, spev
Brett Gurewitz, gitara, vokály
Greg Hetson, gitara
Brian Baker, gitara, vokály
Jay Bentley, basa
Brooks Wackerman , bicie, perkusie 

Biografia:

Bad Religion je americká punková kapela, ktorá vznikla v roku 1980. Zakladajúcimi členmi boli Greg Graffin, Jay Bentely, Brett Gurewitz a Jay Ziskrout. Zostava kapely sa počas svojej existencie niekoľkokrát zmenila, jediným stabilným členom je spevák Greg Graffin.

Prvým zásadným albumom Bad Religion je album Suffer z roku 1988, ktorý je dodnes pokladaný za najpredávanejšiu punkovú nahrávku. Tento album bol zároveň comebackom, nakoľko sa kapela v roku 1984 na nejaký čas rozpadla a v roku 1986 sa jej členovia znova dali dohromady.

Nasledujúce albumy sa stretávali stále s väčším a väčším úspechom či už komerčným alebo zo strany fanúšikov. Na vrchol popularity sa kapela dostala po vydaní albumu Stranger Than Fiction obsahujúci hity Infected a 21st Century (Digital Boy). Album vyšiel v roku 1994.

Rok 1998 bol pravým opakom toho, na čo bola kapela zvyknutá. Album No Substance sa totiž komerčne neuchytil, čo bolo pre fanúšikov i samotnú kapelu sklamaním. Po vydaní albumu The Process Of Belief z roku 2002 sa situácia zmenila a kapela sa znova vrátila na vrchné priečky rebríčka popularity.

Zatiaľ posledný album New Maps of Hell vyšiel v roku 2007, ktorý je rokom kedy kapela oslavovala 25. výročie od vydania debutového albumu. Vydanie najnovšieho albumu je naplánované na roku 2009.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu