B.B. King - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
B.B. King
Žánre:
Blues 
Krajina:
USA
Web:
http://www.bbking.com// 

Biografia:

Riley B. King známy ako B. B. King je americký bluesový gitarista, spevák a skladateľ. Jeho kariéra začala v roku 1949 v spoločnosti RPM Records v Los Angeles. Producentom viacerých jeho ranných nahrávok bol Sam Phillips, ktorý neskôr založil spoločnosť Sun Records. King taktiež pracoval ako DJ v Memphise, kde dostal prezývku „Beale Street Blues Boy“, neskôr skrátenú na B. B.

V 50. rokoch sa stal jedným z najvýznamnejších muzikantov v oblasti Rhythm & Blues. Na pôsobivom zozname hitov z jeho dielne nechýbajú piesne ako „You Know I Love You“, „Woke Up This Morning“, „Please Love Me“, „When My Heart Beats like a Hammer“, „Whole Lotta Love“, „Bad Luck“, „Sweet Little Angel“, „On My Word of Honor“, a „Please Accept My Love“. V roku 1962 King podpísal zmluvu so spoločnosťou ABC-Paramount Records. V novembri 1964 nahral album Live at the Regal pri vystúpení v chicagskom divadle Regal Theater.

King získal Grammy Award za remake piesne Raya Hawkinsa „The Thrill Is Gone“. Pieseň sa stala hitom ako R&B, tak aj popových hitparád, čo bolo pre umelca hrajúceho rhythm & blues ojedinelé. Táto pieseň navyše skončila na 193. mieste v rebríčku 500 najlepších skladieb všetkých čias.

Veľkú popularitu si King vyslúžil tiež vďaka tomu, že v roku 1969 zahajoval očakávané turné „American Tour“ skupiny The Rolling Stones. Úspechy nasledovali i v rokoch sedemdesiatych s piesňami ako „To Know You Is to Love You“ a „I Like to Live the Love“. V rokoch 1951 až 1985 sa Kingove piesne objavili v R&B hitparádach celkom sedemdesiatštyri krát.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu