Beáta Dubasová - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Beáta Dubasová
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Stropkov
Web:
http://www.beatadubasova.sk/ 

Biografia:

Beáta Dubasová je slovenská speváčka populárnej hudby. Už v detstve sa zúčastňovala rôznych speváckych súťaží a už ako deväťročná sa stala speváčkou bratovej kapely, kde sa po prvýkrát predstavila verejnosti.

Vo svojich začiatkoch si prešla Beáta ešte niekoľkými kapelami. Najviac zaujať sa jej však podarilo v súťaži Košický Zlatý poklad v roku 1982, kde získala Cenu divákov a priazeň Ľuba Zemana a Pavla Danišoviča, teda hudobných redaktorov Slovenského rozhlasu.

Spevu sa profesionálne začala venovať od roku 1985, kedy vyšiel veľmi úspešný singel Účesy. Po ňom nasledoval v roku 1987 debutový album s jednoduchým názvom Beáta, ktorý obsahuje nestarnúce hity Sme také aké sme či Dievča z reklamy. Megahit Za dverami mojej izby priniesol aj tretí album s rovnomenným názvom. Lavína hitov sa spustila aj pri nasledujúcom albume Modrý album, ktorý obsahoval skladby Vráť mi tie hviezdy a Ten príbeh je náhle preč.

Beáta má za sebou množstvo vystúpení, hitov a úspešných albumov. Okrem toho sa môže pýšiť aj zaujímavými oceneniami a spoluprácou s takými umelcami ako sú Vašo Patejdl, Laco Lučenič, Andrej Šeban a ďalšími.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu