Beáta Dubasová - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Beáta Dubasová
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Stropkov
Web:
http://www.beatadubasova.sk/ 

Biografia:

Beáta Dubasová je slovenská speváčka populárnej hudby. Už v detstve sa zúčastňovala rôznych speváckych súťaží a už ako deväťročná sa stala speváčkou bratovej kapely, kde sa po prvýkrát predstavila verejnosti.

Vo svojich začiatkoch si prešla Beáta ešte niekoľkými kapelami. Najviac zaujať sa jej však podarilo v súťaži Košický Zlatý poklad v roku 1982, kde získala Cenu divákov a priazeň Ľuba Zemana a Pavla Danišoviča, teda hudobných redaktorov Slovenského rozhlasu.

Spevu sa profesionálne začala venovať od roku 1985, kedy vyšiel veľmi úspešný singel Účesy. Po ňom nasledoval v roku 1987 debutový album s jednoduchým názvom Beáta, ktorý obsahuje nestarnúce hity Sme také aké sme či Dievča z reklamy. Megahit Za dverami mojej izby priniesol aj tretí album s rovnomenným názvom. Lavína hitov sa spustila aj pri nasledujúcom albume Modrý album, ktorý obsahoval skladby Vráť mi tie hviezdy a Ten príbeh je náhle preč.

Beáta má za sebou množstvo vystúpení, hitov a úspešných albumov. Okrem toho sa môže pýšiť aj zaujímavými oceneniami a spoluprácou s takými umelcami ako sú Vašo Patejdl, Laco Lučenič, Andrej Šeban a ďalšími.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Podujatia

16.06.
14.07.

Legendy Open Air Tour 2022

Martin, Slovensko

16.06.
14.07.

Legendy Open Air Tour 2022

Žilinský kraj, Slovensko

16.06.
14.07.

Legendy Open Air Tour 2022

Malacky, Slovensko

Novinky v katalógu