Beatles - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
The Beatles
Roky činnosti:
60's,70's
Žánre:
Pop, Rock, Rock and roll, Psychedelic rock, Folk, Folk rock 
Krajina:
Veľká Británia

Biografia:

Začínali ako študentská kapela The Quarrymen. V nej sa spoznali John Lennon, Paul McCartney a George Harrison. Neskôr sa k nim ako bubeník pridal Ringo, čím je zostava Beatles kompletná.

V roku 1963 vyšiel prvý album Please, Please Me. Obsahuje skladby ako Love Me Do alebo From Me To You. Album dosiahol obrovský komerčný úspech.

Z ďalšieho albumu With The Beatles je viac cítiť rock&roll. Album obsahuje popové i rockové piesne.
O rok nato vyšiel ich prvý film A Hard Day´s Night spolu s rovnomerným albumom.
Album obsahuje vypaľovačky ako I´m Happy Just to Dance with You, When I Get Home, I´ll Be Back.

Prelomový album vydala kapela v roku 1965 pod názvom Rubber Soul. Obsahuje príjemné balady ako je skladba Michelle, i skladby v county štýle, napríklad What Goes On.
V roku 1966 vydali album Revolver, ktorý sa žánrovo nedal zaradiť. Nechádzajú sa na ňom totiž rytmické skladby, balady, exotické rytmy či dokonca indické motívy.

Nasledujúci rok sa nesie v podobe zmien štýlu, účesov. Vychádza album Sgt. Peepers Lonely Hearts Club Band. Album je považovaný za najprelomovejší.

V roku 1970 vyšiel kapele album Let It Be, okrem ktorého vyšiel aj film s rovnomerným názvom. Kapela vyhlásila, že Beatles sa oficiálne rozpadli. Aj po rozpade však vyšli ďalšie albumy a to v roku 1971 Early Featuring Tony Sheridan a po ňom ďalšie dva albumy Red a Blue.

Posledný album vydala kapela v roku 2007 pod názvom Love, ktorý obsahoval zmixované best of skladby kapely.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu