Bee Gees - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Bee Gees
Roky činnosti:
60's,70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
Austrália

Biografia:

Bratia Barry, Robin a Maurice Gibb založili kapelu Bee Gees. Svoj prvý singel Three Kisses of Love vydali v roku 1963. Nasledovalo podpísanie zmluvy s vydavateľstvom Atlantic Records. Kapela vydávala jeden singel za druhým, ktoré obsadzovali vrchné priečky hitparád. Boli to piesne New York Mining, Massachsetts, Words a mnoho ďalších.

Prelomovým obdobím pre kapelu bolo nahratie soundtracku v filmu Horúčka sobotňajšej noci z roku 1977, ktorý sa stal na 24 týždňov albumom číslo jedna. V roku 1979 kapela vyrazila na úspešné turné s albumom Spirits having Flown.

Ďalší album však ostal bez povšimnutia, a tak sa kapela začala venovať skladaniu pesničiek iným interpretom. Až smrť ich najmladšieho brata Andyho podnietila kapelu opäť tvoriť. V roku 1989 vydali album Once, na ktorom je skladba Wish You Were Here spomienka na Andyho.

Nasledovali albumy High Civilistaion, Size Isn´t Everithing, Still Waters, s ktorými kapela dosiahla medzinárodné úspechy.
V roku 2001 vydala kapela album This is where I came in. V tom istom roku vydali výberovku svojich najväčších hitov.

V roku 2003 kapelou otriaslo úmrtie Maurica. Barry a Robin sa rozhodli nepokračovať pod názvom Bee Gees. Od tej doby sa venujú každý svojej vlastnej tvorbe.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu