Beyoncé - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Beyoncé
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Urban pop, Gospel, R&B, Soul 
Krajina:
USA

Biografia:

Texaská kráska Beyonce Giselle Knowles sa už v rannom veku venovala tancu a hudbe. Svoju hudobnú kariéru začínala v kostole keď mala sedem rokov. Bola líderkou dievčenskej skupiny Destiny´s Child, vďaka čomu sa stala slávnou.

V roku 2003 sa však osamostatnila a vydala svoj sólový album Dangerously in Love. Album sa ihneď stal najpredávanejším v USA. Prývm singlom sa stala pieseň Crazy in Love, ktorý dobil mnoho hitparád. Ďalšími rádiovými hitmi sa stali single Baby Boy so Seanom Paulom, Naughty girl a Me, Myself and I. V roku 2004 si Beyoncé doniesla 5 cien Grammy.

Druhý album vyšiel v roku 2006 pod názvom B'Day. Aj tento album sa behom prvého týždňa stal najpredávanejším. Predalo sa z neho totiž viac ako 541 000 kusov. Prvým singlom sa stala pieseň Deja Vu, ktorá úspešne obsadzovala svetové hitparády. Najúspešnejším singlom z albumu ale bola skladba Irreplaceble, ktorá vydržala desať týždňov na najvrchnejšej priečke Billboard Hot 100. Za tento album získala cenu Grammy v kategórii Najlepší R&B album.

Jej tretí abum dostal názov I am...Sasha Fierce a predalo sa z neho viac ako 12 miliónov kópií po celom svete. Vydala ho v roku 2008 a spomínaná Sasha Fierce je akýmsi alter egom speváčky. Bolo vydané ako dvoj-CD, pričom I am.. obsahuje skôr pomalšie balady, zatiaľ čo Sasha Fierce rýchlejšie a tanečnejšie kúsky.

V roku 2011 prišiel na svetlo sveta jej štvrtý sólový album s príznačným názvom "4". Prvý singel Run the world (Girls) si počas prvého mesiaca pozrelo na youtube viac ako 50 miliónov fanúšikov.

Začiatkom roka 2012 Beyonce porodila svoje prvé dieťa, ktoré čakala s manželom Jay-Z. Dievčatko dostalo meno Blue Ivy. V roku 2013 bez ohlásenia dátumu vydania vydala 13. decembra piaty album s názvom Beyoncé, z ktorého sa za tri dni predalo vyše 800-tisíc kusov.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu