Bill Ward - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Bill Ward
Roky činnosti:
1966 - súčasnosť
Žánre:
Rock, Hard rock, Heavy metal 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.billward.com// 

Biografia:

Bill Ward, celým menom William Thomas Ward, je bubeník britskej heavy metalovej skupiny Black Sabbath. Okrem toho, že hrá na bicie ako zakladajúci člen, spieva v dvoch skladbách Black Sabbath: „It's Alright“ (z albumu Technical Ecstasy) a „Swinging The Chain“ (z albumu Never Say Die!).

Jeho charakteristickým bubnovaním je násobený rytmus basových a gitarových riffov, čím sa vytvára silný kombinovaný efekt. Najviac je to badateľné v skladbe „Iron Man“ z albumu Paranoid. Charakteristická je aj jeho rýchla technika bicích a silné vedenie medzi riffmi. Dobrým príkladom skladba „Symptom of the Universe“ z albumu Sabotage.

Bill Ward a gitarista Tony Iommi hrali spolu v skupine „Mythology“. Neskôr sa pripojili k Ozzymu Osbournovi a basgitaristovi Geezerovi Butlerovi, ktorí hrali v skupine „Rare Breed“ a založili bluesovú formáciu Polka Tulk, ktorá sa neskôr premenovala na Earth a v roku 1969 na Black Sabbath. Medzi rokmi 1969 a 1980 hral Bill na každom sabbathovskom albume. Z osobných dôvodov skupinu opustil v auguste 1980 počas turné k albumu Heaven and Hell.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu