Billy Talent - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Billy Talent
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
Kanada
Web:
http://www.billytalent.com// 
Zoznam členov:

Ben Kowalewicz, spev
Ian D´Sa, gitara
Jon Gallant, basa
Aaron Solowoniuk, bicie 

Biografia:

Skupina funguje už od roku 1993 v stabilnom zložení Ben Kowalewicz (spev), Ian D'Sa (gitara), Jon Gallant (basgitara) a Aaron Solowoniuk (bicie nástroje), história Billy Talent je však o niečo kratšia. K tomuto názvu totiž prišli až keď prehrali súd s istou americkou kapelou o práva na pôvodné meno Pezz, pod ktorým fungovali 6 rokov. Ich debutová platňa Watoosh! vyšla v roku 1998, rok pred zmenou názvu.

Rozhodnutie súdu prijali s nevôľou, avšak dostatočným odškodným boli prvé komerčné úspechy, ktoré sa dostavili práve po premene na Billy Talent. Podpísali zmluvu s gigantom Atlantic Records a v roku 2003 vydali svoj druhý album s pre nich šťastným eponymným názvom. Nasledovalo vypredané turné po Severnej Amerike a ocenenia Album roka a Kapela roka na Juno Awards (kanadská mutácia Grammy).

Predaje debutu sa v Kanade vyšplhali na trojnásobnú platinu a obrovský úspech zaskočil aj samotných muzikantov. Latku si nastavili poriadne vysoko a s vedomím veľkého očakávania zo strany fanúšikov a hudobnej verejnosti nahrali ďalší album. Opäť sa rozhodli vsadiť na svoju šťastnú značku - album vydaný v roku 2006 dostal názov Billy Talent II - a opäť mimoriadne úspešne. Album okrem Severnej Ameriky bodoval aj v Európe.

Zatiaľ posledným počinom je nahrávka z roku 2009 s "prekvapivým" názvom Billy Talent III. Tú producentsky zastrešil Brendan O'Brien (Rage Against The Machine, Korn, Red Hot Chilli Peppers, Soundgarden...) a po jej vydaní kapela pokračovala v rozsiahlom koncertovaní po celom svete, či už v rámci vlastných headline show alebo na všetkých veľkých festivaloch (Download, Rock Am Ring, Novarock...).

Podľa predbežných plánov kapely by mal nový album vyjsť v júli tohto roku.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu