Black Eyed Peas - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Black Eyed Peas
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Rap 
Krajina:
USA
Web:
http://www.blackeyedpeas.com// 
Zoznam členov:

will.i.am
apl.de.ap
Taboo
Fergie 

Biografia:

Začiatky kapely siahajú do roku 1992 v Los Angeles. Pôvodné skupinu tvorili William, Eazy-E, a Taboo. V roku 1995 Eazy-E zomrel na AIDS.

Až v roku 1998 vydali svoj prvý album Behind the Front. Úspešnými singlami sa stali skladby Fallin Up a Karma.

Zlomový album však vyšiel až po príchode speváčky Fergie, s ktorou nahrali obrovský hit Where is the love, na ktorom spolupracovali s Justinom Timberlakom. Singel vyšiel na albume Elephunk. Album získal cenu Grammy aj niekoľko cien MTV. Z albumu sa predalo viac ako 10 miliónov nosičov. Obsahoval hity Hey mama, Shut up a Let´s get in started.

Monkey Business je názov ďalšieho albumu, z ktorého kapela vypustila single ako Don´t Phunk With My Heart, Don´t Lie, My humps či Pump It.

Po vydaní tohto album sa členovia kapely začali venovať svojim sólovým projektom, najmä Fergie sa podarilo presadiť aj ako sólovej speváčke. Will.i.am sa realizoval ako hudobný producent a spolupracoval na viacerých úspešných singloch napr. s Nicole Sherzinger alebo Cheryl Cole.
To však neznamenal rozpad kapely, pretože v roku 2009 im vyšiel dhoočakávaný album The E.N.D. (Energy never dies). Znova obsahoval no. 1 hity ako Boom Boom Pow, I gotta feeling či Meet me halfway. Predalo sa ho viac ako 12 miliónov kusov.

Šiestym štúdiovým albumom sa stal The Beginning z novembra 2010. Hoci kritika bola tentoraz zmiešaná, znnámymi singlami sa stali The Time (Dirty bit), vysamplovaný Time of your life z Hriešneho tanca a Just can´t get enough.

Momentálne má kapela hiatus a členovia sa venujú svojim vlsatným projektom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu