Black Flag - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Black Flag
Roky činnosti:
70's,80's
Žánre:
Rock 
Krajina:
USA

Biografia:

Black Flag je kapela z Los Angeles, ktorá stála pri vzniku hudobného štýlu hardcore, ku ktorému prispela svojím agresívnym soundom. Skupina bola založená v roku 1977 Gregom Ginnom, Chuckom Dukowskim, Brianom Migdolom a Keithom Morrisom.

Debutovali rok po založení, teda v roku 1978 EP, ktorá obsahovala štyri skladby a niesla názov Nervous Breakdown. Vďaka tvrdosti ich tvorby sa okamžite dostali do hudobného povedomia a odštartovali svoju koncertnú činnosť.

V roku 1981 sa za mikrofón postavil Henry Rollis, ktorý si svojim drsným vokálom získal priazeň poslucháčov. V tomto roku vydala kapela svoje prvé CD s názvom Damaged, ktoré zožalo maximálny úspech.

Po tomto úspechu nahrala kapela v nasledujúcom roku hneď ďalšie tri nové albumy s ešte temnejším zvukom. I napriek kvantite kapela nezabudla klásť dôraz na kvalitu.

Prvý neúspech sa dostavil až pri albume Loose Nut a nasledujúcom experimentálnom albume, ktorý bol inštrumentálnym albumom. Po tomto poklese popularity sa začala zostava kapely meniť, stabilný členovia odchádzali a nahrádzali ich nový. Zlomom však bol odchod lídra Grega Ginn, po ktorom sa kapela v absolútnej tichosti rozpadla.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu