Black Sabbath - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Black Sabbath
Roky činnosti:
60's,70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
Veľká Británia

Biografia:

Kapela Black Sabbath bola založená v roku 1968 v anglickom Birminghame. Hrali štýl hard rock a blues rock. Pôvodne sa však členovia kapely predstavili pod názvom Earth. Názov Black Sabbath vznikol až na základe inšpirácie filmom s rovnomenným názvom. Po tejto zmene nastala ešte zásadnejšia a to príchod Ozzyho Osbourna do kapely.

Ozzy vniesol do kapely istú rebéliu, ktorá kapelu doviedla k úspechu. Svoj prvý eponymický album BLack Sabbath vydala skupina v roku 1970. Štýl kapely sa od albumu k albumu miestami menil. Mnoho menlivých prvkov pribudlo práve na albumu Black Sabbath Voll. 4 z roku 1972, ktorý je dodnes považovaný za najvyzretejší album kapely.

Kríza spôsobená užívaním drog sa prejavila na albume Technical Ecstasy z roku 1976, ktorý sa stal komerčným prepadákom. Za mikrofón sa postavil Billi Warda, ktorý zastúpil Ozzyho po jeho náhlom odchode. V roku 1979 Osbourne definitívne odišiel z kapely na žiadosť zvyšných členov. Jeho nástupcom sa stal Ronnie James Dio.

Dio sa stal obľúbeným a prinavrátil kapele zašlú popularitu. Avšak v kapele sa dlho nezohrial kvôli vnútorným nezhodám. Nahradil ho Ian Gillan, avšak v roku 1984 sa oficiálnym spevákom stal David Donata. Od roku 1998 až dodnes sa za mikrofónom opäť objavuje Ozzy Osbourne.

V roku 2005 bola kapela uvedená do Britskej hudobnej siene slávy a o rok neskôr bola pôvodná zostava kapely uvedená do Rock and Rollovej siene slávy.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu