Blink-182 - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Blink-182
Roky činnosti:
1992–2005, 2009–súčasnosť
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Punk rock, Pop punk, Alternative rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.blink182.com// 
Zoznam členov:

Thomas Matthew DeLonge - spev, gitara
Mark Allan Hoppus - spev, bass gitara
Travis Landon Barker - bicie 

Biografia:

Skupina vznikla v roku 1992 keď sa Tom DeLonge zoznámil s Markom Hoppusom. Tom potom do skupiny zlanáril aj svojho kamaráta Scotta Raynora. Kapela bola na svete a pôvodný názov bol DUCK TAPE až neskôr ho Tom zmenil na Blink. O niekoľko rokov sa, ale ozvala istá írska skupina, ktorá mala rovnaký názov. Tom, Mark a Travis nemali záujem a ani peniaze aby sa s Írmi ťahali po súdoch a tak jednoducho pridali k Blink číslo 182.

Prečo práve 182 zostalo dodnes nevysvetlené. Aj keď existuje niekoľko teórií prečo práve 182. Napríklad je to mohlo znázorňovať počet slova fuck ,ktoré vyslovil v jednom filme Al Pacino. Alebo číslo na gay linku, číslo lode na ktorej slúžil Markov starký, ...

Prvý album vychádza v roku 1994 pod názvom Chesire cat, k piesni MMs bol natočený videoklip a to hneď v dvoch verziách. Album nebol nejak extra úspešný.
O tri roky neskôr vychádza Dude ranch a Blink-182 konečne zaznamenali aký taký úspech. Album obsahoval, dnes už legendárnu pieseň, Dammit, ku ktorej boli tak isto natočené dve verzie klipov. V klipe k piesni Josie si zahrala aj Alyssa Milano známa zo seriálu Čarodejnice.
V roku 1999 prichádza prelomový album Enema of the state, ktorý robí z Blink-182 jednu z najznámejších pop-punkových skupín. All the small thnigs, Whats my age again? a Adams song sú najznámejšie piesne z tohto albumu, ktoré dnes pozná každý jeden fanúšik pop punku. Po tomto albume prichádza live album a v roku 2001 ďalší štúdiový album - Take off your pants and jackets, ten vychádza v troch verziách, ktoré sa líšia v bonusovýh skladbách. V porovnaní s predchádzajúcim albumom netreba čakať žiadne zmeny. Medzi najznámejšie piesne patria The rock show, First date, Stay together for the kids.
V roku 2003 vydávajú Blink-182 Ďalší zlomový album. Untitled album je úplne iný ako jeho predchodcovia, je vážnejší, prepracovanejší, dospelý. Album obsahuje hity ako Feeling this, I miss you, Always.
16.12.2004 odohrávajú Blink-182 v Dubline svoj posledný koncert a 22.2.2005 skupina oznamuje, že si dáva pauzu na dobu neurčitú. Mark Hoppus a Travis Barker zakladajú skupinu +44, ktorá vydáva 14.11.2006 svoj debutový ( a zároveň aj posledný ) album When your heart stops beating. Tom DeLonge zakladá skupinu Angels and Airwaves, s ktorou vydal už dva albumy a v súčasnosti pracuje na treťom.
20.9.2009 má Travis Barker vážnu leteckú nehodu, pri ktorej zahynuli 4 ľudia. Táto udalosť naštartovala sled udalostí, ktoré viedli k návratu Blink-182. Tom sa skontaktoval s Markom a Travisom a aj keď sa Tom a Travis zo začiatku vyjadrovali, že Blink-182 sa nevrátia, 8.2.2009 na udeľovaní Grammy zakričal Mark Hoppus do celého sveta správu, na ktorú čakali milióny fanúšikov celé 4 roky a mnohí z nich už ani neverili, že sa raz tejto správy dočkajú. Mark Hoppus 8.2.2009 do mikorfónu dal celému svetu na známosť, že : " Blink-182 is back ".

Dokončenie šiesteho štúdiového albumu tejto skupiny bolo niekoľko krát odložené. Kapela chcela vydať album v Apríli alebo Máji 2011 no neskôr to bol až Jún či Júl. Tom Delonge však vyhlásil, že pokiaľ nebude doska hotová, nevyrazia na vopred ohlásené európske turné. Naň dokonca však aj nevyrazili, čo vyvolalo nepriaznivé ohlasy napríklad aj v Českej republike, pretože mali vystupovať na Prague city festivale. Skupina vyhlásila, že európske turné sa odkladá na nasledujúci rok. V roku 2011 však absolvovali americké turné spolu s My Chemical Romance a neskôr kanadské s s Rancid a Against Me! 15.7.2011 vyšiel singel a zároveň nová pieseň po šiestich rokoch Up All Night. O tejto piesni sa viedli diskusie ako veľmi ovplyvnili hudbu Blink 182 vedľajšie projekty Angels & Airwaves alebo +44. Táto skladba bola ochutnávkou dlho očakávaného Neighborhoods, ktorý vyšiel 27. septembra 2011.

Hudba Blink 182 sa podľa rôznych zdrojov dá popísať ako pop punk či punk rock. Ich piesne sú často emocionálne, zaoberajú sa rodinou, vzťahmi, láskou či priateľmi. Bad Religion, Pennywise, NOFX, The Undertones, The Vandals, a Buzzcocks sú kapely, ktorými sa inšpirovala táto skupina. Avšak bez Blinku by tu taktiež neboli skupiny ako Fall Out Boy či Paramore. Obidve skupiny spolu s Panic! at the Disco, Good Charlotte, či Yellowcard vyhlási, že Blink 182 je skupina, ktorá ich najviac ovplyvnila. Skupina je súčasťou dokumentu spolu Rancid, Bad Religion, Green Day, NOFX, a The Offspring, ktorý je o punku. Týmto dokumentom s názvom One Nine Nine Four sprevádza profesionálny skateboardista Tony Hawk.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu