Blondie - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Blondie
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
USA

Biografia:

História kapely siaha do sedemdesiatych rokov. Kapela sa začala formovať v roku 1973, kedy sa spoznali Deborah Harry a Chris Stein. Oficiálnym dátumom kapely je však august 1974.

Debutový album dostal jednoduchý názov Blondie. Vyšiel v roku 1976. V roku 2001 bol remastrovaný a rozšírený o 5 bonusových skladieb.
Ďalším počinom kapely bola skladba Call Me, ktorá sa stala titulnou piesňou filmu Americký gigolo. Stala sa megahitom.

V nasledujúcich rokoch kapela vydala 5 albumov. Najpredávanejším sa stal album z roku 1978 Parallel Lines, z ktorého sa predalo vyše 20 miliónov nosičov. Obsahuje známe hity ako Heart of Glass, Hanging on the Telephode, One Way .

Zmenu štýlu zaznamenala kapela na albume Eat to the Beat, na ktorom nechýbali prvky punku, rocku, regge i funku. Album The Hunter bol fanúšikmi označený za najhorší album kapely. Možno to vysvetliť ťažkou chorobou gitaristu Chrisa Steina, ktora sa objavila v čase písania piesní.

V roku 1984 vyhlásila kapela koniec svojej činnosti. Nebol to však definitívny koniec kapely. Po štrnástich rokoch sa kapela vrátila svojim albumom No Exit. Z neho najúspešnejším singlom sa stala skladba Maria.
Posledným albumom kapely je The Curse of Blondie, vydaný v roku 2003 pod vydavateľstvom Epic Records.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu