Blümchen - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Blümchen
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Electro 
Krajina:
Nemecko

Biografia:

Pod týmto pseudonymom sa skrýva speváčka Jasmin Wagner narodená v roku 1980 v Hamburgu. Svoju hudobnú kariéru začala už v 15 rokoch, keď zabodovala s dance-popovým singlom Herz An Herz, ktorý sa ihneď úspešne umiestnil na prvých miestach nemeckých hitparád.

Nasledovali ďalšie úspešné single ako Kleiner Satellit, Boomerang a Du Und Ich, ktoré vyniesli jej album Herzfrequenz (1996) veľmi vysoko. Začiatkom roku 1997 dostala zlatého BRAVO Otta a vyhrala aj kategórie ako najlepšie CD, najlepšia nemecká ženská speváčka a najlepšia šou. Podobné ocenenia bude dostávať speváčka ešte niekoľko rokov.

V apríli 1997 vydala hit Nur geträumt, ktorý sa stal jej prvým singlom z druhého albumu Verliebt. Ten obsahoval taktiež mnoho úspešných singlov.
Nasledoval ešte album Jasmin, ktorý sa už neniesol v klasickom „Blümchen-Rave“ štýle, ale obsahoval viac známky popu, elektra, house. Práve smerovanie svojich hitov do formy dance a popu zaručilo nemeckej speváčke „prežitie“ milénia, o čom svedčí pokračujúci úspech aj jej ďalších dvoch albumov Die Welt Gehört Dir a Für Immer Und Ewig.

V roku 2001 ju už omrzelo jej umelecké meno Blümchen a tak začala vystupovať pod svojim pravým menom Jasmin Wagner.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu