Blur - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Blur
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Krajina:
Veľká Británia

Biografia:

Damon, Graham, Alex a Dave, boli pôvodne členovia kapely Seymour, od roku 1989 sa premenovali na Blur. O rok nato vydala kapela prvý singel She´s So High. Debutový album vyšiel až v roku 1991 s názvom Leisure. S odstupom času neboli samotní členovia spokojní so svojim debutom. V marci 1992 vyšiel signel Popscene, ktorý predznamenáva zmenu hudobnej tvorby kapely. V roku 1993 vyšiel druhý album Modern Life Is Rubbish. Album dosiahol 15. miesto v rebríčku predajnosti. Necelý rok nato začala kapela pracovať na novom albume Parklife. Predznamenal ho singel Girls & Boy´. Krátko po vydaní dosiahol album 1. miesto. Za najúspešnejší album kapely je považovaný album z roku 1997, ktorý nesie názov kapely. Všetky single z neho dosahovali v hitparádach vrchol.
Radikálnu zmenu hudobného štýlu priniesol album s názvom 13. Po ňom sa členovia začali venovať svojim vlastným produktom. Graham vydal svoj druhý sólový album, Damon založil kapelu Gorillaz.
V septembri roku 2002 opustil Graham kapelu pre nezhody s Damonom. V roku 2003 vydala kapela svoj ôsmy album, na ktorom je však cítiť odchod Grahama.
Na rok 2008 kapela plánuje vydanie nového albumu, na ktorom by mal spolupracovať aj Graham, ktorého odchod doteraz kapela považovala za obrovskú stratu.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu