Bon Jovi - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Bon Jovi
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Hard rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.bonjovi.com// 
Zoznam členov:

Jon Bon Jovi
David Bryan
Tico Torres
Richie Sambora 

Biografia:

Jon Bon Jovi je americký muzikant, spevák a textár, predovšetkým známy ako líder kapely Bon Jovi. V roku 1983 sformoval už spomínanú kapelu, ktorá sa na úspešnú dráhu vydala o rok neskôr vydaním svojho debutového albumu.

Ten dostal názov Bon Jovi. Hneď pilotný singel Runaway okamžite obsadil vrchné priečky hitparád. Nasledujúci album 7800° Fahrenheit nedosiahol úspech debutu. Kapela dlho neotáľala a nahrala vynikajúci album Slippery When Wet, ktorý je dodnes pokladaný za jeden z najlepších albumov kapely.

Nasledoval hitový album New Jersey, po ktorom kapela odohrala 16 mesačné turné. Po ňom si chalani dali dlhšiu prestávku. Povrávalo sa ukončení aktívnej činnosti a to najmä kvôli sólovému albumu speváka Jona Bon Joviho. Ten vyšiel pod názvom Blaze Of Glory, ktorého titulná skladba bola soundtrackom pre film Young Guns II. V ňom si Jovi i zahral menšiu úlohu.

Všetky fámy sa rozplynuli v roku 1992, kedy kapela vydala nový album Keep The Faith. V roku 1994 vydali svoj prvý best of album s názvom Cross Road. Súčasťou albumu boli aj dve nové piesne: „Always“ a „Someday I'll Be Saturday Night“. Album zaznamenal obrovský úspech, o čom nasvedčuje vyše 20 000 000 predaných kópií. Druhá pauza nastala po vydaní albumu These Days, ktorú Jovi využil opäť na nahranie svojho sólo albumu Destination Anywhere. Dokonca si opäť vyskúšal rolu herca.

Dokopy sa kapela stretla v roku 2000, kedy nahrala svoj album Crush, z ktorého pochádza snáď najväčší hit kapely, skladba It´s My Life. Za rovnako úspešné hity možno označiť skladby Have A Nice Day, Welcome To Wherever You Are a Who Says You Can´t Go Home z albumu Have A Nice Day. Ten uzrel svetlo sveta v roku 2005.

Po ňom vydali Lost Highway, obsahujúci viacero singlov z ktorých najznámejší je hit (You Want To) Make A Memory. Kapela ho prezentovala na svojom turné. Album sa stal ich tretím svetovým no.1 albumom po Slippery a New Jersey. Po vydaní albumu bola kapela na turné a uvažovala o vydaní Cross Road II. Turné sa skončilo po roku a zaznamenalo obrovský úspech. Fanúšikovia zaplnili haly a štadióny, medzi nimi aj obrie stánky, o. i. v Mníchove, Londýne či Tokiu. Koncom roka má vyjsť DVD záznam z ich koncertov z Madison Square Garden v New Yorku, ktorými končili snáď ich najúspešnejšie svetové tour.

V roku 2009 však vyšiel aj ich v poradí dvanásty štúdiový album s názvom The Circle. Gitarista skupiny povedal o tomto albume, že sa vracajú k rock and rollu, znejú stále ako Bon Jovi, no zvuk je zároveň čerstvý. Na albume sa snažili experimentovať a podľa ich vyjadrenia vytvorili skutočne moderne znejúci album. Nachádzajú sa tu single ako We Weren't Born to Follow, When We Were Beautiful či Superman Tonight.

Po tom albume vyšla výberovka ich najúspešnejších piesní Greatest Hits, osahujúca ich či už novšie alebo staršie hity. Album sa skladá z dvoch častí, pričom dokopy je na ňom dovedna 32 piesní včetne s bonusmi.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu