Boney M - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Boney M
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Disco, Eurodisco, Hi-NRG, Dance 
Krajina:
Nemecko

Biografia:

Boney M je názov kapely, ktorá bola založená nemeckým hudobným producentom Frankom Farianom. Pôvodnú zostavu tvorili Liz Mitchell, Marcia Barrett, Maizei Williams a Bobby Farrell. Zostava sa však hneď počas prvých rokov niekoľkokrát menila odchodom a opätovným príchodom jej členov. Kapelu preslávili diskotékové a popové hitovky.

Nápad založiť skupinu skrsol v hlave Franka Fariana, ktorý bol nie veľmi úspešným spevákom. V roku 1974 vyrobil svoju prvú skladba Baby Do You Wanna Bump, ktorá však už vyšla ako skladba kapely Boney M, ktorej zostavu dal dohromady práve Frank.

V roku 1976 debutovala kapela albumom Take the Heat Off Me. Od tej doby si na svoje konto pripísala ešte ďalších sedem rádových albumov. Ten posledný siedmy vyšiel v roku 1985. Zaujímavosťou je, že od tohto času kapela nevydala žiaden ďalší album, ale na druhej strane vydáva takmer každý rok, v niektorých rokoch dokonca aj viackrát do roka, kompilácie svojich najväčších hitov, čím sa drží na hudobnej scéne dodnes, nakoľko posledná kolekcia Rivers Of Babylon (A Best Of Collection) uzrela svetlo sveta v roku 2008.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu