Bridgeheads - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako THE BRIDGEHEADS.

Názov interpreta:
The Bridgeheads
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Alternative rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bardejov
Web:
http://www.thebridgeheads.com/ 
Zoznam členov:

Tomas dAsK, spev, gitara, songwriting
Joseph Lemee, gitara
Michal Wisp, bicie 

Biografia:

Skupina vznikla v roku 2007 a jej zostavu tvoria Tomas dAsK, Jozef Lemmee a Michal Wizb, ktorí predtým spolu pôsobili v kapele The Bridge. Ihneď debutovala s EP Things, ktoré bolo nahrané v Londýne a na jeho mastrovaní sa podieľal Streaky (mastroval taktiež Depeche Mode, Kasabian, Mobyho, The Stone Roses, The White Stripes). EP vyšlo v UK pod značkou Kubic Records a v Čechách pod X Production, a bolo celosvetovo sprístupnené na internetový predaj.

Kapela po jeho uvedení absolvovala turné, ktoré zahŕňalo viacero koncertov v Anglicku, Nemecku, Poľsku, Čechách a na Slovensku. Vystúpila v legendárnych londýnskych kluboch ako Bull and Gate, Rhythm Factory, 93 Feet East či The Comedy, kde začínali kapely ako Muse, The Manic Street Preachers, Radiohead, Blur, Coldplay, PJ Harvey, Bloc Party a iné. Okrem vlastných koncertov skupina počas turné zahrala v Olomouci aj ako predkapela skupiny Sunshine, ktorých frontman Kay neskôr požiadal Tomáša o remix na ich skladbu You in Your Head. V lete 2007 kapela vystúpila v Českej televízii v programe Noc s Andělem, kde odohrala 30-minútový živý set a poskytla rozhovor. The Bridgeheads v ten istý deň vystúpili taktiež ako jeden z headlinerov festivalu United Islands of Prague.

Po koncerte v Drážďanoch, festivale Creamfields Central Europe a londýnskom Lark in Park sa skupina zavrela do štúdia. Na svojej stránke vydala prehlásenie, že nebude koncertovať až do dokončenia albumu. Kapela sa v rozhovoroch vyjadrila, že sa všetci cítia v dobrej forme a Tomáš bol plodný ako autor, keďže v Londýne zložil zhruba 60 skladieb.

Debutový album Foreigners napokon vyšiel po takmer trojročnej odmlke - v máji 2010. Kapela ho ponúkla na voľné stiahnutie a fanúšikom odkázala, aby ho šírili ďalej, odporúčali ho a blogovali o ňom. Samotný originál albumu s ručne maľovaným bookletom a exkluzívnou bonusovou skladbou má byť 11.11.2010 vydražený v internetovej aukcii. Skupina po uvedení albumu vydala dva single, zverejnila niekoľko videoklipov a ohlásila turné na podporu albumu, na ktorom mala počas septembra a októbra 2010 okrem Slovenska zahrať aj v Českej republike, vo Viedni a v Londýne. Po niekoľkých koncertoch na východnom Slovensku však skupina turné zrušila pre pretrvávajúce zdravotné problémy Tomáša dAsKa.

V piatok 17.9.2010 mal Tomáš nehodu, pri ktorej po páde z 5. medziposchodia paneláku v Bardejove utrpel vážne poškodenie obličky, brušnej časti, stratu krvi, niekoľkonásobné zlomeniny a taktiež pomliaždeniny svalov a ciev. O desať dní neskôr zraneniam podľahol.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu