Britney Spears - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Britney Spears
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Dance pop, Teen pop 
Krajina:
USA
Web:
http://www.britneyspears.com// 

Biografia:

Britney Jean Spears je úspešná americká popová speváčka a tanečníčka. So spevom začala už v 4 rokoch v kostolnom zbore. Jej dospievanie poznačil svet šoubiznisu, kedy vystupovala v rôznych televíznych šou. V roku 1997 nakrátko vstúpila do ženskej popovej skupiny Innosense, no už rok na to odštartovala svoju sólovú kariéru so singlom Baby One More Time, ktorý sa stal okamžite medzinárodne veľmi úspešným. Začiatkom roku 1999 vydala svoj prvý album s rovnakým názvom Baby One More Time, ktorého predajnosť sa vyšplhala na 25 miliónov predaných kópií a hity z neho obsadzovali pravidelne prvé miesta hitparád po celom svete. Album sa niesol v príjemnej dance-popovej atmosfére a taktiež obsahoval balady o láske.

Aj druhý album Oops!... I Did It Again vydaný v roku 2000 zaznamenal rovnaký úspech. Album je tiež vedený v tanečnom štýle, no skladby už viac vypovedajú o tom, že Britney sa transformuje z dievčatka na ženu. Ešte v ten istý rok sa Britney vydala na svoje prvé celosvetové turné Oops!… I Did It Again World Tour.

Tretí štúdiový album vydaný v novembri 2001 už nebol taký mega úspešný ako tie predošlé, no aj tak zabodoval v rebríčkoch. Skladby už boli viac kontroverznejšie a Britney sa na nich predstavuje už viac ako vyzretejšia a dospelejšia žena. Pilotný singel I'm a Slave 4 U síce zabodoval, no už nie tak vysoko.

Štvrtý album In The Zone pozostával z väčšiny hitov napísaných priamo z pera Britney. Aj tento album je poznačený jej vývojom a premenou na dospelú ženu.

Po mnohých negatívach v jej súkromnom živote, úspešne zvládla svoj comeback v roku 2007, kedy po šnúre koncertov nahrala svoj piaty album Blackout. Ten odrážal priamo zážitky z jej osobného života. Kritikmi bol prijatý rôzne. Zatiaľ čo jedni v ňom videli jej najhorší a najnemožnejší album, iní ocenili hlbšie texty a dynamickú tanečnú muziku. Singel Gimme More sa stal v USA po debutovom Baby One More Time jej najúspešnejším singlom. Tento album však Britney pochovala tým, že ho nepropagovala, pod čím sa isto podpísali i mnohé jej psychické problémy.

Oživiť zašlú slávu sa jej však podarilo s ďalším albumom Circus, na ktorý kritika reagovala veľmi kladne. Zarezonoval najmä single Womanizer, ktorý dosahoval prvé miesta v hitparádach po celom svete.

Siedmy štúdiový album prišiel na svet v marci 2011 a dostal názov Femme Fatale. Britney zmenila aj svoj imidž k lepšiemu. Femme Fatale jej produkovali Max Martin a Dr. Luke. Singel Hold it against me debutoval na prvej priečke Billboard Hot 100. Nasledovali single ako Till the world ends, I wanna go a Criminal.

Britney oznámila, že v roku 2012 chce oddychovať a užívať si voľno, napriek tomu však kolujú reči, že by mala zasadnúť do porotcovského kresla v speváckej súťaži The Voice.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu