Bruce Springsteen - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Bruce Springsteen
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock, Rock and roll, Folk, Folk rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.brucespringsteen.net// 

Biografia:

Začínal ako 16 – ročný hrou na gitare. Jeho debutový album Greetings from Asbury Park, N.J. z roku 1973 vydal v nahrávacej spoločnosti Columbia po tom, ako podpísal zmluvu s Johnom Hammondom, šéfom vydavateľstva. Hoci nedosahoval vysokú predajnosť, Bruce nepoľavoval a koncertoval s novovytvorenoukapelou E-street band, s ktorou v tom istom roku vydal druhý album The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle.

Úspech sa však dostavil až s vydaním tretieho albumu Born tu Run, keď sa mu podarilo obsadzovať vrchné priečky rebríčka najpredávanejších albumov.
Zlom v kariére nastal v roku 1978 albumom Darkness on the Edge of Town. Oproti predchádzajúcim albumom boli piesne viac intelektuálne, politické a hudobnejšie.

V roku 1984 vyšiel prelomový album Born in the U.S.A., ktorý je označovaný ako jeden z najlepších albumov 80-tych rokov. Predalo sa z neho 15 miliónov nosičov len v USA. V roku 1994 získal cenu Grammy za pieseň Street of Philadelphia, ktorá sa stala titulnou skladbou k filmu Philadelphia s Tomom Hanksom.

Bruce Springsteen predal za svoju dlhoročnú kariéru viac ako 200 miliónov albumov celosvetovo, získal množstvo cien, medzi nimi viac ako 20 sošiek Grammy.

Jeho zatiaľ posledný a najnovší albumom sa volá Wrecking Ball z roku 2012. Spolupracoval na ňom okrem iných aj s Tomom Morellom z Rage Against the Machine.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu