Bryan Adams - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Bryan Adams
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock 
Krajina:
Kanada

Biografia:

Kanaďan Bryan Adams patril v 80. rokoch k najpopulárnejším predstaviteľom rock & rollu.

Už ako 16 – ročný sa začal venovať hre na klavíri, hrával v kluboch a začal tvoriť vlastné piesne. V roku 1980 vydal svoj debutový album s názvom Bryan Adams, ktorý sa však nedočkal veľkých ohlasov. To sa mu podarilo až s druhým albumom You Want It You Got It.
Prelomovým sa ale stal tretí album Cuts Like A Knife z roku 1983 vďaka singlom Cuts Like A Knife, This Time a Straight From The Heart. Veľkého úspechu sa dočkal album Reckless, ktorý obsahoval singel Heaven, venovaný princezne Diane.
Za najúspešnejší singel jeho kariéry možno považovať Everithing I Do I Do It For You z albumu Waking Up The Neighbours, ktorý vyšiel v roku 1991. Skladba sa stala titulnou piesňou k filmu Robin Hood. K filmu Traja mušketieri nahral skladbu All for Love.
Treťou najúspešnejšou filmovou skladbou z jeho dielne sa stala pieseň Have You Ever Really Loved a Women? k filmu Don Juan DeMarco.
Po štvorročnej prestávke sa vrátil v roku 2002. No až v roku 2004 vyšiel jeho album Room Service.
Štvrťstoročie na hudobnej scéne oslávil Adams kompiláciou dvoch CD s názvom Anthology, ide o najväčšiu retrospektívu v jeho kariére.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu