Business Mermaid - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako BM.

Názov interpreta:
Business Mermaid
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rock, Punk rock, Alternative rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Košice
Zoznam členov:

Lilian: doprovodná gitara, spev
Miley: bicie
Luna: sólová gitara, vokály
Arleen: basgitara 

Biografia:

Štyri dievčatá, indie-rock, ambície... BUSINESS MERMAID

Kedysi dve dievčatá, dnes už kapela, ktorá má za sebou niekoľko tých koncertov a nahrávaní... – Business Mermaid

Roku 2005 sa Lilian a Miley rozprávali, že jedného dňa by chceli mať kapelu, v roku 2008 sa to stáva už realitou, keď si začiatkom roka prvýkrát spolu zahrajú pesničku od Sex Pistols – Anarchy in the U.K. (podotýkam, že dnes už ju nevedia hrať...), v lete do partie priberajú basáka Angela, s ktorým skladajú aj vlastné pesničky, ktorých bolo najviac zo všetkých ér basákov. Angel však po roku kapelu opúšťa a tejto skupine svitá na lepšie časy, až keď do skupiny príde Jess. Opäť skladajú pesničky, ale už aj začínajú koncertovať. Do roka a do dňa, nová basáčka, kapelu opúšťa tiež.
Po mesačnej prestávke, sa jadro kapely (Lilian a Miley) dohadujú, že začnú hrať nový štýl hudby, a že od post-punku prejdú k indie-indie-rocku (independent indien rock; nezávislý rock z Indie). Z, už dosť populárneho názvu, Big Fucking Head, menia názov na Business Mermaid (s medzinázvom Puppy Pussy) a celkovo menia počet členov. Priberajú druhú (sólovú) gitaru, t.j. Lunu a basgitaristku – Riku. Avšak veľmi sa im nedarí a preto nachádzajú novú hráčku na basgitaru a to Arleen. Po prvej skúške(!) je nová basáčka hneď zavolaná na nahrávanie, z ktorého vzišlo 6 nových indie-indie-rockových pesničiek.
Dnes má kapela nových 10 pesničiek a do budúcna, Business Mermaid, plánuje vydať album, nájsť si dobrú skušobňu a naďalej koncertovať. Ak budete mať niekedy cestu okolo, určite sa aj Vy príďte pozrieť na ich koncert...

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu