Buty - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Buty
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Česká republika
Mesto:
Ostrava
Web:
http://www.buty.cz/ 

Biografia:

Kapela sa začala formovať v roku 1986 vďaka Radkovi Pastrňákovi a Richardovi Kroczekovi, ku ktorým sa pridali Vítek Kučaj, Ivan Myslikovjan a Luděk Piásečný.

Na začiatku kapela prechádzala zmenami hudobného štýlu od jazzu cez funky a bigbeat, až sa nakoniec dostala do dnešnej podoby. V roku 1992 vydali prvý album Pískej si pískej, ktorá mala svoje kvality, ale kapele sa s ňou nepodarilo presadiť.

Pri nahrávaní druhého albumu Ppoommaalluu z roku 1994, ktorý obsahoval obrovský hit kapely Mám jednu ruku dlouhou, sa zostava kapely zmenila. Zostali z nej iba zakladajúci členovia. Kapela prešla počas svojho života ešte niekoľkými zmenami, až po aktuálnu, ktorú tvoria Pasterňák, Kroczek, Petr Vavřík, Milan Nytra a Milan Straka.

Kapela vydala albumy Dřevo a Pastakayakwanna. No na popredné miesta televíznych i rozhlasových hitparád sa dostala vďaka piatemu albumu Kapradí z roku 1999. Album obsahuje obrovský hit kapely, singel Tata. Videoklip bol nakrútený až k druhému singlu Nad stádem koní.

Zatiaľ posledný album kapely vyšiel v roku 2006, pod názvom Votom. Na ten si fanúšikovia museli počkať až päť rokov. Singlami sa stali skladby Kočka a Tisíc korun.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu