Čechomor - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Čechomor
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Folk 
Krajina:
Česká republika
Web:
http://www.cechomor.cz/ 
Zoznam členov:

Karel Holas
František Černý
Martin Vajgl
Michal Pavlík
Radek Pobořil
Taras Voloshchuk 

Biografia:

Pražská kapela Čechomor patrí medzi unikáty českej hudobnej scény, a to vďaka svojmu repertoáru, ktorý je zostavený z českých, moravských a slovenských ľudových piesní. S touto netradičnou tvorbou sa kapele podarilo od roku 1988, kedy bola skupina založená až dodnes odohrať koncerty v Európe, Severnej Amerike a Rusku.

Prvú zostavu tvorili Jiří Brenek, Jiří Michálek, Jiří Hodina a František Černý. V tomto zložení debutovali albumom Dovědnosti, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1991 a obsahoval ľudové piesne, ktoré však neboli príliš známe. V tomto období ešte vystupovala kapela pod názvom I. Českomoravská nezávislá hudební společnost.

Názov si kapela zmenila po vydaní albumu Čechomor v roku 2000. Pod týmto menom sú známi dodnes. V tom istom roku sa stálym hosťom kapely stala Lenka Dusilová v podobe speváčky aj gitaristky.

S veľkým úspechom sa stretol album Proměny, za ktorý kapela získala cenu Anděl v kategórii skupina roka, album roka a titulná skladba Proměny.
Zaujímavý album sa kapele podarilo nahrať v roku 2005. Reč je o albume Co se stalo nového a jeho originalita spočíva v tom, že na ňom hosťoval írsky spevák Iarla O´ Lionaird a japonský bubeník Joji Hirota.
Doposiaľ posledný album vydali Čechomor v roku 2008 pod názvom Pověsti moravských hradů a zámků

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu