Celeste Buckingham - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Celeste Buckingham
Roky činnosti:
2012
Žánre:
Pop, Jazz 
Krajina:
Slovensko

Biografia:

Celeste Rizvana Buckingham sa narodila 3. mája 1995 v Zürichu švajčiarskej matke a americkému otcovi. V žilách jej však koluje po prarodičoch tiež iránska, írska, anglická a ruská krv.

Multikultúrne prostredie, v ktorom vyrastala, ovplyvnilo nielen jej záujmy, ale odráža sa i v jej tvorbe. Hudbe prepadla v útlom veku, svoje prvé vystúpenie na verejnosti absolvovala už v troch rokoch, kedy prerušila prebiehajúci koncert, vyžiadala si mikrofón a prekvapenú kapelu poprosila o hudobný doprovod.

V dvanástich začala sama písať texty, jedna z jej prvých piesní je Blue Guitar. V súčasnosti žije striedavo v Bratislave a v USA. Hovorí plynulo štyrmi jazykmi a bola prijatá na dve najprestížnejšie hudobné školy v USA - Berklee College of Music v Bostone a Belmont University v Nashville.

V septembri 2012 nastupuje na druhú menovanú, no plánuje sa pravidelne - každé dva mesiace - vracať aj na Slovensko, kde má rozbehnutú sľubnú kariéru. Ako speváčka sa chce presadiť aj v USA, kde sa zatiaľ angažuje ako skladateľka pod krídlami manažéra Kelly Clarkson.

Na Slovensku a v Česku sa širokej verejnosti po prvýkrát predviedla v roku 2011 v talentovej šou Česko Slovenská SuperStar, kde vypadla už v druhom finálovom kole. Nálepky "neúspešná superstaristka" sa však zbavila veľmi rýchlo - ešte pred vydaním debutového albumu Don't Look Back (2012) atakovala vrchné priečky hitparád pilotným singlom Nobody Knows.

Prelomovým sa stal jej druhý singel - energická skladba Run Run Run, ktorá mala premiéru na konci mája, sa postarala o senzáciu. Len sedemnásťročná brunetka bola s týmto hitom takmer celé leto 2012 najhranejšou domácou speváčkou v česko-slovenskom rozhlasovom éteri.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu