Celine Dion - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Celine Dion
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Kanada

Biografia:

Hudobnú kariéru tejto Kanaďanky odštartovala demonahrávka Ce n´etait gu´un reve, ktorá zaujala manažéra Reného Angélia natoľko, že pomáhal Céline s jej debutovým albumom La voix du bon Dieu. Céline sa stala známou v roku 1982, kedy vyhrala zlatú medailu na festivale Yamaha World Popular Song za pieseň Tellement j´ai d´amour pour toi.
V roku 1986 si dala prestávku v kariére. Na scénu sa vrátila albumom Incognito v roku 1988. Bola ocenená štyrmi cenami Félix. O dva roky nato vydala album Unison, ktorý sa od svojich predchodcov odlišoval tým, že bol celý v angličtine. Pilotným singlom sa stala pieseň Where Does My Heart Beat Now. Album dosiahol predajnosť 1,7 milióna nosičov.
Postupne sa jej podarilo zaujať i vo Veľkej Británii.
V roku 1996 vydala album Falling Into You, ktorý sa stal najpredávanejším albumom toho roku. Predalo sa z neho viac ako 25 miliónov kusov. Najviac hranými piesňami z albumu boli skladby Because You Loved Me a It´s All Coming Back To Me Now.
Nasledujúci album Let´s Talk About Love bol zaujímavý množstvom hostí, ako napríklad Bee Gees, Liciano Pavarotti, Barbara Streisand, či George Martin. Z albumu sa predalo vyše 27 miliónov kópií. Taký istý úspech dosiahol aj soundtrack k filmu Titanic, ku ktorému naspievala Dion skladbu My Heart Will Go On.
V roku 2004 obdržala cenu Diamod Award za najlepšie sa predávajúcu speváčku na svete.
Na Hollywoodskom chodníku slávy má svoju hviezdu.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu