Chemical Brothers - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Chemical Brothers
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Dance, House, Acid house, Breakbeat, Big beat, Electronica, Downtempo 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.thechemicalbrothers.com/ 

Biografia:

Členovia britskej kapely The Chemical Brothers - Tom Rowlands a Edward Simons sa spoznali koncom osemdesiatych rokov. Sprvoti, ako Dust Brothers, začali dídžejovať na rôznych house partie s hudbou v štýle acid house, techno a hip-hop.
S rastom ich úspechu a podpisom zmluvy s vydavateľstvom Virgin Records v roku 1995, sa duo premenovala na The Chemical Brothers a vydávajú singel Leave Home a o tri mesiace neskôr, pod hlavičkou vlastného vydavateľstva Freestyle Dust, debutový album Exit Planet Dust. Vďaka jedinečnej kombinácii zvuku gitár, analógových zvukov a ťažkotonážnych ´brejkbítov´ zožal tento album vynikajúce kritiky hudobných žurnalistov. Počas roka ešte absolvovali niekoľko veľmi úspešných vystúpení v rámci európskych rockových a tanečných festivalov. Následne na to sa spolu s Underworld a Orbital vydávajú na turné po Spojených štátoch a remixujú skladby Davea Clarka, Manic Street Preachers a Method Man, ktoré zároveň zaraďujú na živý album remixov Live At The Social, Vol.1. Na jeseň 1996 vydávajú maxisingel Setting Sun, ktorý sa stal ich prvým singlom číslo jeden a o rok na to ich druhý album Dig Your Own Hole bol v roku 1997 nominovaný v kategórii album roka na odovzdávaní cien Brit Awards.
V júni 1999 dobíjajú popredné priečky takmer všetkých európskych hitparád megahitom Hey Boy Hey Girl, ako aj so svojim ďalším albumom Surrender.
Keď sa už dostali do povedomia hudobného sveta, ani ich ďalšie albumy neostali bez povšimnutia a za mnohé hity ako napr. Galvanize a Push The Buttom, získalo duo medzinárodné hudobné ocenenia.
The Chemical Brothers určovali každým svojím albumom nové trendy a reflektovali progres vo vývoji hudby a zvuku. Ich live vystúpenia sú považované za jedny z mála plnohodnotných štadiónových vystúpení interpretov hrajúcich elektroniku a koncerty sú charakteristické hlavne veľkoplošnými obrazovkami s psychedelickými obrazmi, stroboskopmi a laserami.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu