Chiki Liki Tu-a - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Chiki Liki Tu-a
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rock, Alternative rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Prešov
Web:
http://www.chikiliki.sk/ 

Biografia:

Prešovská alternatívna skupina CHIKI LIKI TU-A, bola založená v roku 1995 a pri jej vzniku boli: Martin Višňovský, Marián Ivan, Peter Šima a neskôr sa pridal aj Tomáš Višňovský (klávesy).

Skupina vo svojich skladbách využíva veľké množstvo hudobných štýlov a ich texty sú veľmi charakteristické svojskou „nonsensovou“ poetikou, často až so špecifickým vtipným podtónom.

V roku 1997 pribudol do kapely trombonista Tomáš Paľo a o rok na to, vydáva kapela svoj prvý album Nezatváraj Milan dvere, ktorý vydali len na MC, na vlastné náklady. Po pozitívnom ohlase sa kapela začala zúčastňovať rôznych koncertov a hudobných festivalov na Slovensku a v Čechách.

Po druhom albume v roku 2000 Budeš musel vlasy na blond prefarbil, sa skupina venuje množstvu koncertov na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách.

V roku 2003 vychádza ich album Choďte sa hrať pred vlastný vchod, z ktorého zabodovala pieseň Laska moja de si, ktorá skupinu veľmi preslávila kvôli svojej jednoduchosti, vtipnosti a originalite až natoľko, že kapela bola v roku 2004 nominovaná v súťaži Aurel ako Objav roka.

V roku 2005 opúšťa skupinu Tomáš Paľo a kapela vydáva svoj štvrtý album Dvojkilometrový jeleň, za ktorý boli nominovaní na cenu Aurel za Najlepší alternatívny album roka.

Kapela prešla v priebehu svojej existencie rôznymi personálnymi zmenami.
V súčasnosti skupina vystupuje ako trio. Tvoria ju Martin Višňovský (spev, basgitara), Ľuboslav Petruška
(elektrická gitara) a Tomáš Višňovský (bicie).

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu