Chinaski - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Chinaski
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Česká republika
Mesto:
Praha
Web:
http://www.chinaski.cz/ 

Biografia:

Skupinu Chinaski založili v roku 1988 Michal Novotný (neskôr podľa prezývky Malátný) a Pavel Grohman. Pôvodne však hrali pod menom Starý hadry, z ktorého až po viacerých zmenách vzišiel názov Chinaski. V roku 1989 sa ku kapele pridali Petr Rajchert a Jiří Seydler. Album Dlouhej kouř otvoril kapele dvere do sveta šoubiznisu. Single s rovnomerným názvom sa stal najhranejšou piesňou v českých rádiách.
V roku 2000 opustil kapelu Petr Rajchert, ktorého ako speváka nahradil Michal Malátný. V kapele nastalo ešte niekoľko personálnych zmien. Tou poslednou a dodnes trvajúcou bol príchod Františka Táborského, Ondřeja Škocha , Štěpána Škocha a Petra Kužvarta, ktorí spolu zo zakladajúcimi členmi tvoria masovo známu skupinu Chinaski.
V roku 2000 vydali Chinaski album Na na na a jiné popjevky, z ktorého sa absolútnym hitom stal singel Klára. O štyri roky nato vydala kapela albumy hneď dva, a to Autopohádky, na ktorom boli narozprávané tri rozprávky plus osem nových skladieb a o týždeň nato vychádza DVD Docela Vydařenej den, ktorí zachytáva Premium Best of turné.
V roku 2005 prišlo opäť k obrovskému ošiaľu okolo kapely. Vydali album Music Bar, z ktorého pochádza jeden z najznámejších hitov kapely, skladba Tabáček. Ďalším hitom sa stala skladba Vedoucí. Ostatným albumom kapely je album Nula sedum, z ktorého bol do éteru vypustený singel Zadarmo, ktorý sa stal na Slovensku najhranejšou českou pesničkou.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu