Christina Aguilera - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Christina Aguilera
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, R&B, Soul 
Krajina:
USA
Web:
http://christinaaguilera.com// 

Biografia:

Christina María Aguilera je americká popová speváčka, ktorá už ako malá vďaka svojmu výraznému hlasu vystupovala na rôznych speváckych súťažiach a vystúpeniach.

V roku 1999 nahrala svoj prvý veľký hit Genie in a Bottle, ktorým si získala fanúšikov po celom svete. Bol z jej prvého debutového albumu Christina Aguilera. Z albumu sa predalo okolo 12 miliónov nosičov a získala zaň cenu Grammy v kategórií "Objav roka". V hitparádach po celom svete zabodovali aj single What a Girl Wants a Come on Over Baby.

O rok na to prespievala niektoré hity z tohto albumu v španielčine pod názvom Mi Reflejo. Christina sa tiež zviditeľnila, keď naspievala duet Nobody Wants to Be Lonely s latinoamerickým pop idolom Rickym Martinom v roku 2001.

K zmene jej krehkého dievčenského imidžu došlo, keď prespievala titulnú pieseň k známemu filmu Moulin Rouge, Lady Marmelade so speváčkami Lil' Kim, Pink a Myou.

V roku 2002 nasledoval jej druhý album Stripped. Christina o ňom tvrdí, že je veľmi osobný, čo potvrdzuje niekoľko piesní, napr. I'm OK, v ktorej spieva o svojom detstve. Prvý singel z albumu mal názov Dirrty, kde ukázala ešte viac drsný imidž. Nechýbala ani stupňujúca sa kontroverznosť a sexistické prvky v piesňach a videoklipoch. Na albume spolupracovali známi umelci ako napr. Alicia Keys, Linda Perry, Lil' Kim alebo Redman. Vďaka tomuto albumu sa vyšplhala znova na prvé priečky hitparád.

Christina v priebehu posledných rokov niekoľko krát zmenila svoj vzhľad radikálnym prefarbovaním vlasov a výstrednosťou svojho oblečenia. Tak ako aj iné hviezdy vystupovala a spievala v rôznych reklamách na významné svetové značky.

V roku 2006 prišiel na rad jej ďalší album Back to Basics. Vystriedalo sa na ňom niekoľko hudobných štýlov. Christina označila album za comeback k 20., 30. a 40. rokom plných jazzu, blues a soulu. Pilotný singel albumu Ain’t No Other Man rýchlo zožal úspech. Nasledovalo niekoľko turné a vystúpení po celom svete, ktoré sa niesli v duchu veľkolepých šou pre desiatky tisíc divákov. V roku 2008 jej odhalili hviezdu na Chodníku slávy v Hollywoode.

Zataiľ posledným Christininým albumom je Bionic z roku 2010. Kritiky naň boli zmiešané a celkovo nebol tak komerčne úspešný ako jeho predchodcovia. Christinina postava však neostáva v úzadí, stala sa úspešnou porotkyňou a mentorkou v speváckej súťaži The Voice. Na rok 2012 ohlásila vydanie ďalšieho albumu, presný dátum však zatiaľ nie je známy.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu