Ciara - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Ciara
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, R&B, Rap 
Krajina:
USA
Web:
http://www.ciaraworld.com/ 

Biografia:

Ciara Princess Harris, známa ako Ciara, je americká R´n´B speváčka, textárka, herečka i tanečníčka. Ako speváčka debutovala singlom Goodies v roku 2004, ktorým sa jej podarilo obsadiť prvé miesto v americkej hitparáde Billboard Hot 100.

Album s rovnomenným názvom uzrel v Amerike svetlo sveta v tom istom roku. Celosvetovo vyšiel v roku 2005. Niesol sa v štýle R´n´B, pop, a dance pop. Ďalšími singlami sa stali skladby Oh, 1,2Step a And I. Prvé dva spomínané pokračovali v úspechu debutu. O singli And I sa to povedať nedá. Baladická skladba Američanov dostatočne nezaujala.

V tomto období získala Ciara nominácie na ceny Grammy Awards v kategórií Nováčik roku, a skladba 1,2 Step bola nominovaná v kategórii Najlepšia rap/sung spolupráca. Žiadna z nominácii sa jej však premeniť nepodarila.

Druhý album s názvom The Evolution vyšiel v roku 2006. Pilotným singlom sa stala skladba Get Up, ktorá bola soundtrackom k filmu Step Up. Ďalšími singlami sa stali skladby Promise, Like A Boy a Can´t Leave ´Em Alone.

V roku 2008 začala Ciara pracovať na svojom treťom albume. Dostal názov Fantasy Ride. Album obsahuje tri disky, z čoho všetky dostali vlastný názov. Prvý sa volá Groove City, druhý Crunktown a tretí Kingdom Of Dance. Svetlo sveta by mal uzrieť v apríli 2009.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu