Coldplay - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Coldplay
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Piano rock, Alternative rock, Britpop 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.coldplay.com// 
Zoznam členov:

Chris Martin - spev, piáno, gitara
Jon Buckland - gitara, harmonika
Guy Berryman - basgitara
Will Champion - bicie, perkusie
 

Biografia:

Britská kapela Coldplay vznikla v roku 1997. Členmi kapely sú Chris Martin (spevák, klávesy, gitara), Jon Buckland (gitara, harmonika), Guy Berryman (basgitara) a Will Champion (bicie, klavír).
Kapela je známa nezameniteľným hlasom Chrisa Martina a jeho hrou na klávesoch, ktoré možno počuť v každej skladbe a za ktorými sa skrýva aj počas koncertov, čím sú live vystúpenia kapely odlišné od ostatných interpretov.
V roku 1999 vyšli kapele single Brothers & Sisters a Blue Room.
Prelomový rok pre kapelu bol rok 2000, kedy vydali debutový album Parachutes, ktorý dosiahol prvé miesto v rebríčku predajnosti. Pilotným singlom sa stala pieseť Shiver.
Oveľa väčší úspech dosiahli druhým singlom Yellow, ktorý bol hraný po celom svete.
Druhý album A Rush Of Blood To The Head, ktorý obsahuje hity Clocks, The Scientist a In My Place. Tretí album kapely vyšiel v roku 2005 pod názvom X &a Y. Najúspešnejšími singlami z neho sa stali piesne Fix You a Speed of Sound.
Album dýchajúci hudobnou zmenou Viva la Vida or Death and All His Friends uzrel svetlo sveta v roku 2008. Singlami z neho sa stali piesne Violet Hill a Viva la Vida. Album sa do svojich predchodcov odlišuje menším výskytov Chrisovych charakteristických falzetov a miernym odklonením sa od špecifického melancholicko-klavírneho štýlu Coldplay, na aký sme boli zvyknutí.

Zatiaľ poslednou štúdiovou nahrávkou je album Mylo Xyloto z roku 2011. Uviedol ho song Every teardrop is a waterfall, zatiaľ čo najväčším zapamätateľným hitom sa stala skladba Paradise. Ako tretí singel zatiaľ vyšla pieseň Charlie Brown so zaujímaým farebným videoklipom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu