Cypress Hill - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Cypress Hill
Roky činnosti:
1988 - súčasnosť
Žánre:
Rap, Alternative hip-hop 
Krajina:
USA
Web:
http://www.cypresshill.com// 
Zoznam členov:

B-Real
DJ Muggs
Sen Dog
Eric Bobo 

Biografia:

Skupinu Cypress Hill založili v roku 1988 B-Real , Sen Dog, Muggs. V roku 1994 sa k ním pridal Bobo.
Cypress Hill nikdy neboli čisto rapovou kapelou. Vždy sa totiž odlišovali od iných skupín originálnym zvukom ovplyvneným elektronickou hudbou.
Muggs prišiel s nápadom založiť hip hopovú kapelu s B-Realom a Seanom. Chcel kapelu, ktorá by bola kombinácia funku, mexickoamerickej pouličnej kultúry a latinsko – amerických rytmov.
Na základe toho v roku 1991 kapela nahrala svoj debutový album, ktorý niesol meno kapely, teda Cypress Hill. Zožali s ním veľký úspech. Za všetko hovoria dve platinové dosky a prvé miesta hitparád. Do povedomia ľudí ho dostali hity ako How I Could Just Kill A Man či Hand On The Pump.
Väčšina ľudí si však Cypress Hill všimla až po vydaní albumu Black Sunday, ktorý obsahoval hity ako Insane in the Brain alebo I Wanna Get High.
Dva roky po vydaní úspešného albumu Black Sunday prišla kapela s tretím albumom nazvaným III (Temples Of Boom). Na ňom už spolupracoval ako nový člen kapely aj Bobo. Stal sa perkusionistom v Cypress Hill. Z 15-tich skladieb sa najviac presadil singel Throw Ya Set In The Air. Nasledovali single Boom Biddy Bye Bey a Illusions, ktorá sa nesie v meditačnej atmosfére. A samozrejme ani na tomto albume nechýbala tematika legalizácie marihuany, o čom svedčí skladba Everybody Must Get Stoned (všetci sa musia zhúliť). Za album dostala kapela zlatú a platinovú platňu a Sen opustil kapelu. B-Real, Bobo a Muggs naďalej tvorili kapelu Cypress Hill.
V roku 1997 sa Sen opäť vrátil do kapely. Nahrali spolu štvrtý radový album s názvom IV.
Nasledovali dva ďalšie albumy Skull&Bones a Stoned Raiders, ktoré boli pokračovaním ich doterajšej tvorby.
V roku 2004 vydala kapela svoj ďalší album pod názvom Till Death Do Us Part. Prvým singlom z tohto albumu bola skladba What´s Your Number? s hosťujúcim Timom Armstrongom. Po tomto albume sa kapela odmlčala.
Opätovne sa objavila v decembri roku 2005, kedy bola vydaná kompilácia najväčších hitov pod názvom Greatest Hits From the Bong, ktorá obsahovala 9 piesní z predošlých albumov, no aj 2 nové skladby.
Vo februári 2008 bol vydaný nový album Collections, ktorý obsahuje 10 trackov. Najnovšou je však doska z roku 2010, na ktorej spolupracovali s viacero známymi hudobníkmi ako Mike Shinoda, Tom Morello, Daron Malakian či Slash.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu