Daft Punk - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Daft Punk
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Disco, Dance, House 
Krajina:
Francúzsko
Web:
http://www.daftpunk.com/ 
Zoznam členov:

Thomas Bangalter
Guy-Manuel de Homem-Christo 

Biografia:

Príbeh kapely sa začal keď Guy-Manuel de Homem Christo a Thomas Bangalter sformovali spolu s ďalším priateľom kapelu s názvom Darlin’. V roku 1992 nahrali svoj debutový singel The Beach Boys. Ten bol novinármi a kritikmi veľmi kritizovaný a označený ako „daft punk“ (v preklade hlúpy/zblbnutý punk). V kapele ostali len spomínaní dvaja páni a ako nový názov svojej skupiny si zvolili práve Daft Punk.

Začali experimentovať s elektronickými zvukmi bubnov a syntetizérom, z čoho vznikol ich prvý debutový singel The New Wave vydaný v roku 1994.
Daft Punk sa vrátili do štúdia v máji 1995, aby nahrali svoj prvý úspešný komerčný hit Da Funk. Tento singel vyniesol kapelu na popredie medzinárodnej tanečnej scény

Oba doteraz vytvorené single boli pridané na ich prvý debutový album Homework, vydaný v roku 1997. Album bol pokladaný za inovačnú syntézu techna, hausu, acid hausu a iných elektro štýlov a niektorí kritici ho označili ako vplyvný album tanečnej scény deväťdesiatich rokov. Veľmi úspešným z albumu Homework bol singel Around the World.

Daft Punk sa stali hlavnými interpretmi na rôznych hudobných podujatiach a festivaloch.
Vytvorili sériu hudobných klipov k albumu Homework. Kolekcia týchto videí bola vydaná v roku 1999 pod názvom D.A.F.T. - A Story about Dogs, Androids, Firemen and Tomatoes.

V tom istom roku začali Daft Punk nahrávať svoj druhý album, ktorý napokon vyšiel v roku 2001 pod názvom Discovery. Fanúšikov omráčil novou tvárou syntetického popu a obsahoval taktiež prvky hudby známe zo 70tych a o 80tych rokov. Veľmi úspešné z neho boli single One More Tim, Digital Love a Harder, Better, Faster, Stronger.

V roku 2003 Daft Punk spolupracovali na tvorbe animovaného filmu s názvom Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5yste. K filmu bol vydaný album Daft Club, ktorý obsahoval zbierku zremixovaných doterajších skladieb.

Nasledujúci album Human After All nebol ani zďaleka taký úspešný ako tie predchádzajúce, dokonca niektorí kritici ho označovali aj ako sklamanie roku. Za spomenutie však stoja single Robot Rock, Technologic, Human After All a The Prime Time of Your Life. Album bol aj napriek tomu nominovaný na cenu Grammy v kategórií dance.

V roku 2006 bola vydaná zbierka ich najväčších hitov od názvom Musique Vol. 1 -1993-2005. Kompilácia obsahovala skladby z doterajších albumov, niekoľko zremixovaných skladieb a taktiež bonus Musique.
Duo spestruje svoje vystúpenia rôznymi futuristickými prvkami, ako kostýmami androidov a veľkou svetelnou pyramídou na pódiu.

V júni 2006 sa obaja členovia režisérsky podieľali na svojom celovečernom filme Daft Punk's Electroma prezentovanom na filmovom festivale v Cannes. Na rozdiel od ich predošlého filmu, tento neobsahoval ich vlastnú hudbu.

V roku 2007 vydali album „live“ skladieb z ich parížskeho turné Alive 2007 s rovnakým názvom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu