Dalibor Janda - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Dalibor Janda
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Česká republika
Web:
http://www.daliborjanda.cz// 

Biografia:

Dalibor Janda patrí medzi najpopulárnejších spevákov českej scény. Už ako pätnásťročný bol členom skupiny Pacifick, s ktorou hrával po celej Českej republike. Do popredia sa dostal v roku 1983, vďaka prvému úspešnému singlu Jahodový kokteil.

Na vrchol slávy sa dostal v roku 1985 po vydaní albumu Hurikán, z ktorého práve titulná skladba je najúspešnejšia skladba z celej tvorby speváka. V tom roku získal svojho prvého Zlatého slávika. V roku 1987 a 1988 si tento úspech zopakoval.

Od roku 1990 vydal Janda mnoho rádových albumov, avšak ani jedným z nich sa spevákovi nepodarilo zopakovať slávu z 80. rokov. Za dôvod zapadajúcej slávy je považovaná Daliborova neprispôsobivosť novým hudobným trendom prúdiacim zo západných krajín.
Práve tento trend sa v českých médiách v 90. rokoch presadzoval čím ďalej tým viac a tým vytlačil spevákove romantické gitarové skladby, ktoré však určite patria medzi nestarnúce hity.

Pod hlavičkou nového hudobného vydavateľstva, a to Monitor EMI, vyšiel v roku 2006 nový album Jeden den, z ktorého práve titulnej skladbe sa podarilo presadiť v éteri českých rádií.
O rok neskôr vydal jeden z množstva svojich výberových albumov a to pod názvom Páté poschodí.

V roku 2009 vydal dva nosiče, jeden s názvom Hvězdné duety, druhý Dalibor Janda 55 - Prototyp a hosté z koncertu v Lucerně. V posledných rokoch patril Janda k menej aktívnym hudobníkom, čo sa prejavovalo aj na vystúpeniach, ktoré boli viac menej príležitostné. V roku 2011 však vydal 20. album Já se přiznám a jeho hudobné aktivity začali naberať na obrátkach.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu