Dan Bárta - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Dan Bárta
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rock, Jazz 
Krajina:
Česká republika
Mesto:
Karlovy Vary

Biografia:

Začínal ako rocker v kapele Tom Sawyer, pokračoval s kapelu Alice až sa nakoniec dostal do kapely J.A.R. Túto jeho cestu zachytil debutový sólo album Dan Bárta & ... z roku 1999.
Po vydaní albumu sa Dan venoval skôr muzikálovému umeniu a hľadaniu samého seba. Trvalo až 10 rokov, kým vydal ďalší album s názvom Illustratosphere. Od tvrdého roku sa týmto albumom preniesol sveta jazzu. Z tohto počinu vznikla i koncertná formácia Illustratosphere v zložení: Jaroslav Friedl, Lilip Jelínek, Stanislav Mácha, Robert Balzar, Jeří Slavíček a samozrejme Dan Bárta. Táto zostava spolu nahrala album Entropicture, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2003. V tom roku sa Dan stáva spevákom roka a album získava cenu Najlepší zvukový záznam. Kapela dlho nezaháľala a album podporila na koncertnom turné, ktorého atmosféru zachytáva 2CD Retropicture Livě z roku 2005. Album je dôkazom, že hudba robená pre radosť jednoducho funguje.
Okrem iného sa objavil aj na vedľajších projektoch ako je napríklad soundtrack k filmu Snowborďáci, na ktorý naspieval singel On My Head. Ten sa v rádiách tešil obrovskej hranosti nielen v Českej republike.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu