Dara Rolins - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Dara Rolins
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Dance pop, Disco, Dance, Soul 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.dararolins.cz// 

Biografia:

Slovenská speváčka Dara Rolins odštartovala svoju hudobnú kariéru už v útlom detstve, kedy sa predstavila na televíznej obrazovke a zaujala. Mala iba dvanásť rokov, keď naspievala hit “Zvonky štestí” s Karlom Gottom. Vďaka tomuto hitu, ale aj vďaka skladbe “Keby som bola princezná Arabela”, sa stala Dara detskou hviezdou.

Svoj debutový album vydala v roku 1983, avšak zlom v jej kariére a hudobnom smerovaní nastal v roku 1988, kedy vydala LP platňu “Čo o mne vieš”, ktorá bola neskôr vydaná aj v Amerike.

Druhý zásadný zlom nastal v roku 2002, kedy Dara vydala album “What´s my name”. Ním totiž vyjadrila svoje nové smerovanie, ktoré v sebe nieslo prvky disco hudby. Rádiovými hitmi sa stali single “Na teba sa dívam” a “Ležím na tráve”. Začala spolupracovať s mnohými DJ´s a vystupovala v disco kluboch.

O štyri roky neskôr nasledovalo vydanie albumu D1, z ktorého sa Darinim veľkým hitom stal singel “Party DJ”, na ktorom spolupracovala s Rytmusom. Nasledovník albumu D1 má názov D2, na ktorom speváčka ponúkla svojim priaznivcom 20 remixov skladieb z posledných dvoch albumov. Na albume sa podieľalo množstvo DJ´s, ktorí do skladieb vniesli prvky hip hopu, housu, dancu a mnohých iných štýlov.

Zatiaľ poslednýkrát sa Dara pripomenula koncom roka 2011, keď vydala dlhoočakávaný album Stereo. Ešte predtým ponúkla fanúšikom ako ochutnávku minialbum Mono. Z tohto albumu pochádzajú hity ako "Nebo, peklo, raj" s Tomim Popovičom či kontroverzná "Fóbia".

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu